alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Sivrihisar 1 saat 45 dakika oldu !

Geçtiğimiz günlerde Sivrihisar’da bir işim vardı.

7 Ekim 2021 09:24
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Geçtiğimiz günlerde Sivrihisar’da bir işim vardı.
 
Sabah 08.15 gibi Odunpazarı civarından yola çıktım. Eskişehir OSB gelişme bölgesine vardığımda saat 09.10’u gösteriyordu. Öte yandan OSB gelişim bölgesinden Sivrihisar’a vardığımda ise saat tam 10.00 olmuştu.
 
Yani EOSB’ye kadar olan 7,8 km’lik yolu 55 dakika, sonrasındaki 80 km yolu ise 50 dakikada gitmiş oldum.
 
Eskişehir çevreyolu ile ilgili bir matematik yapılacaksa, sorunun tespiti ve etkisi ile ilgili bir görüş beyan edilecek ise bu çok yeterli bir ölçüttür.
 
Hesaplamalar, araç sayısı v.s. gibi doneler değerlendirilirken mevcut çevreyolunun ortalama araç sayısı ve sıkışıklığı değil tam aksine en yoğun olduğu saatler ve araç sayısı ile trafikte seyir edilen süre göz önüne alınmalıdır.
 
İşte o zaman sorunu kabul etmekle kalmayıp, önceliği hakkındaki düşüncelerimiz de değişebilir.
 
Malumunuz Ak Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan mevcut çevreyolu ile ilgili sık sık açıklamalar yapıyor ve sorunun varlığını kabul ediyor. Ancak Çalışkan bu sorunun şehrin önceliği olmadığının da altını çiziyor. Yani Eskişehir gündeminde halledilmesi, daha acil çözülmesi gereken başka problemler olduğunu dile getiriyor.
 
Oysa Zihni Çalışkan öyle düşünmese bile bu sorun Eskişehir halkının ciddi bir kısmının önceliğinde. Bir nevi yangında ilk kurtarılması gereken bir husus kadar değerli ve kıymetli…
 
Benim ya da bir kısmımızın kırk yılın başında kullandığı ve buna bile tahammül etmekte zorlandığı bu yolu her gün onbinlerce insan kullanıyor. Her sabah ve akşam kısacık mesafede sinir, stres ve zaman kaybının sancılarıyla yüzleşiyor.
 
O yüzden rakamlarla ortaya çıkan istatistik ilgili makamları yanıltmasın. Sorun siyasi bir kanadın muhalefeti veya şişirmesi gibi düşünülmesin ve öncelik konusu bana göre yeniden gözden geçirilsin derim.
 
Öte yandan Çevreyolu sorunu var ve Kent içi trafik sorunu yok mu? Var.
Trafik ve ona paralel olarak duba, park, ışık, alternatif diye sıralanan onca sorunu var.
Onları da başka bir güne bırakalım.
Ariman web reklam 2
1000
icon
Ali 8 Ekim 2021 08:43

Olur mardeşim olur iki saati bile gecer yakinda parti ayrimi yapmaksizin soylermisiniz bizim sectigimiz milletvekilleri .net işle meskul acaba yatiyorlar birzah et komsu illerimizi bile gezseler milletvekillerinin nasil calistigini ögrenirler rica ediyorum

0 2 Cevap Yaz
Yalan söyleme adnaaan 7 Ekim 2021 20:09

Adnan efendiiii.. yalan söyleme adnan efendiiii...! Bahsettiğin Atatürk lisesi Odunpazarındaki ise zaten adliye ile arasında 5 dakika bile yok, yayan olarak 10 dakika anca. Atatürk meslek lisesinden bahsediyorsan zaten adliye ile arasında en fazla 12 dakikadır, yayan olarak 30 dakika bile sürmez Hangi 35 dakikadan bahsediyorsun ? Bu muhaliflik değil, yalancılıktır. Ayrıca bu bahsettiğin trafiğe sebep olanlar, iş çıkışı akşam üstü daha Odunpazarına gelmeden Cumhuriyet bulvarında kafasına göre dur kalk yaparak işçi bırakan işçi servisleridir. Odunpazarında işçi bırakan servisler zaten daha bi karmaşa yaratıyorlar. Adamlar göbekteki heykeli geçer geçmez alaaddin parkının kenarına yanaşıyolar. Eeee ? Sonra şehir içi trafik şöyle trafik böyle heee mi ?

7 4 Cevap Yaz
Vural 7 Ekim 2021 16:57

Cumhuriyet Bulvarı devamımda olan kanlıpınar köyüne kadar ( imar planında ) yan yolun açılması gerekir.

0 3 Cevap Yaz
Adnan 7 Ekim 2021 14:47

demekki şehir içinde problem var adliye önünden Atatürk lisesi 35 dk sürdü . yürüsek daha hızlı olur.

2 8 Cevap Yaz
Nejdet

Senin soylediğin nerden baksan yalan be kardeşim. Meslek lisesi bile 15 dak. Değil ayıp sana

4 2
Marmara kazım 7 Ekim 2021 14:26

Dün organize sanayi yolundan 22 km ötedeki evimize gelmemiz tam 2 saati buldu.hangi partiden olursak olalım rezilliği halk çekiyor.Artik yeni çevre yolu yapılsın

1 10 Cevap Yaz
Çetin 7 Ekim 2021 09:44

Yahi zihni çalışkanin partisi memlekette ekonomik kriz olduğunu bile kabul etmiyor ki

8 8 Cevap Yaz
Sivrihisarli 7 Ekim 2021 09:35

Yasanilcak şehirde ilk sıralarda geliyorlar ama trafigi hesaba katsalar sonuncu oluruz 24 dakika yunuskent ışıklarında beklemek nedir abi ya benzinime vaktime yazık valla trafik ışıklarında yaslanıp gidiyoruz

2 12 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat