alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Savaş Meleği

Bu hafta film köşemizde sizlere bir Amerikan cyberpunk aksiyon filmi olan Alita: Savaş Meleği filmini anlatacağım.

23 Şubat 2020 11:10
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bu hafta film köşemizde sizlere bir Amerikan cyberpunk aksiyon filmi olan Alita: Savaş Meleği filmini anlatacağım. Yönetmenliğini Robert Rodriguez’in yaptığı ve senaryosu James Cameron ve Laeta Kalogridis tarafından yazılan 2019 yapımı bir bilimkurgu, aksiyon filmidir. Başlangıçta 2003 yılında duyurulan filmin yapımıyla ilgili yapımcı Cameron’un Avatar ve devam filmi konusundaki çalışmaları nedeniyle uzun yıllar ertelenen filmin ardından Rodriguez, Nisan 2016’da filmin yönetmeni oldu ve ertesi ay Rosa Salazar filmin başrol oyuncusu seçildi. Filmin çekimleri Ekim 2016-Şubat 2017 tarihleri arasında Austin’de, çoğunlukla Troublemaker Studios’ta gerçekleştirildi. Film, dünya çapında 404 milyon doların üzerinde hasılat elde etti ve 2019’un en yüksek beşinci en çok hasılat elde eden filmi ve Rodriguez’in bugüne kadar piyasadaki en başarılı filmi oldu.Filmin konusu ise şu şekildedir;
Bir felaketle sonuçlanan yıkıcı savaşın üzerinden 300 yıl geçmiştir. Savaş sonrasında dünya harap olmuş, bir tek uçar kentlerin sonuncusu Zalem ayakta kalmıştır. iyice kalabalıklaşan dünyada herkes göğe uzanan Zalem için çalışmaktadır.
Dünya’ya malzemeleri yukarı çekmek ve çöpleri aşağı indirmek için dev bir uzay asansörü tarafından bağlanan Zalem’in gölgesindeki Iron City’nin hurdalığını araştıran cyborg bilimcisi Dr. Dyson Ido( Christoph Waltz ), sağlam bir insan beynine sahip ancak bedensiz bir kadın cyborg’u keşfeder ve yanına alır. İdo, geçmişinden hiç haberi olmayan cyborg’u yeniden inşa eder ve ona ölen kızının ismini (Alita) verir.
Alita, bir gece Ido’yu takip eder ve onun bir AvcıSavaşçı olduğunu keşfeder. Grewishka liderliğindeki üç cyborg suikastçisiyla karşılaşan Ido, yaralanır. Alita, Ido’yu korumak için cyborg’lara saldırır ve eski zamanlarda bilinen panzer savaş yeteceğini hatırlar ve uygular. Felaketten önce kullanılan eski teknolojik donanıma ve savaş tekniklerine sahip olan Alita, Ido’yu endişelendirir. Ido endişelerinde haklı çıkar. Alita, Motorball’un organizatörü Vector’un (Mahershala Ali) ve İdo’nun eski eşi Dr. Chiren’in (Jennifer Connelly) dikkatini çeker, olaylar gelişir.
Görsel efektleri ve başarılı aksiyon sahneleri ile keyifle izlenilen film anime filmleri sevenler için izlenilmesi gereken bir film. Bilim kurgu ve aksiyon türü sevenlerin zihinlerinde farklı bir yer tutmaya hazır olan filmi siz değerli okurlara sunar şimdiden iyi seyirler dilerim.
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat