alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

O Kadar Kolay Değil Beyler !

Birkaç kez dile getirdim. Yine yazacağım ve bunda bir beis görmüyorum.

30 Eylül 2021 09:05
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Birkaç kez dile getirdim. Yine yazacağım ve bunda bir beis görmüyorum.
 
Eskişehir öyle 5,10 kişinin bir araya gelmesi, birbirlerini gaza getirip şehri fetih edeceğim duygusu ile mastürbasyon yapacağı kadar kolay bir şehir değil.
 
Her yerde bir ekip, her yerde bir grup, her yerde kendini şehrin üstünde zanneden bir topluluk hatta ekip içinde bile ekip çıkıyor karşımıza.
 
Terlemeden kazanılmış bir savaşın ganimeti gibi Eskişehir’i paylaşıyor birileri.
Zannedersin boş otobanda F1 aracı test ediyorlar. Biri yerel yönetimi alıyor, diğeri ticaretin, bir diğeri sanayinin nüfusunu üstüne geçiriyor.
Birini milletvekili tayin ediyorlar, birini bir devlet kurumunun başına geçiriyorlar hatta gece uzun ve kadehler sık kaldırıldıysa iş Bakanlık düzeyine kadar ilerliyor.
 
O kapasite var mı, o koltuğu dolduracak bilgi var mı? O kavgaya girecek cesaret var mı? Yani terlemeyi, gözyaşı dökmeyi, gerekirse kaybetmeyi göze alan var mı? Maalesef yok.
Ama hayaller Paris, gerçekler Eminönü…
 
Çünkü şehrin aktör namzetleri ne yazık ki çevredekilerin GAZI ile çalışıyor ve sadece hoşuna gidenleri etrafına sıralıyor. Hani şu her yemeğe maydanoz olan, kimseyi beğenmeyen, herkese eleştirecek bir kulp bulan, kendini ordinaryüs seviyesinde zannedip çevresini buna ikna edecek öyküler uyduran tipler vardır ya, bu gruplarda onlardan çok.
 
Böylece daha önce 100 kere denenip başarıya ulaşamayan denemeler kuşaktan kuşağa nakledilip yine denenmeye ve farklı sonuç beklenmeye çalışılıyor.
 
Birimiz hepimiz diye başlanan yolculuk, hepimiz birimiz içine dönüyor ama sorun değil.
Çünkü yiyen memnun, içen memnun, düzenini koruyan veya ya tutarsa diye ufak bir ihtimal dâhilinde taraf olarak şansını deneyeni de bolca mevcut.
 
Ama, fakat, lakin!
Az sakin olalım ve ellerimizi hedeften çekip yavaşça oturalım!
 
Birileri her ne kadar görmek istemese dahi bu şehirde aşağı yukarı 1 milyon insan yaşıyor.
Yani şehir bizim çevremizde bulunan kimi iş adamı, kimi siyasetçi, kimi gazeteci, kimi STK temsilcisi insanlardan ibaret değil. 168 ayrı dengesi, bilmem kaç küsür detayı, fazlaca detayı ve birbiriyle aynı alışkanlık, aynı hedefleri kovalayan nice grubu, ekibi, topluluğu var.
Yankı odasında kendi sesimize, sihirli aynada kendi görüntümüze aşık olmayalım lütfen.
 
Sadece sosyal medyadan fotoğraf koyarak, her yeri gezip insanların elini sıkarak, siyasi partilerin şehirdeki yüzlerce temsilcisinden bir kaçı ile yakın olmak ve bu sayede bir hedefe ulaşacağını düşünmek büyük hata olur. İşin mutfağına girmeden sadece vitrininde olan nice zayisi var şehrin. Bir de işin mutfağında pişen ve her şeyi tam yapmasına rağmen dönme dolabın azizliğine uğrayanları…
 
İl Başkanı seçilen ve genel merkezin görevden aldığı isimleri, partisine şehirde en verimli dönemini yaşatıp 4. sıradan aday konularak cezalandırılanları, parti örgütünün en güçlü döneminde siyaset dışına atılanları hesaba katın.
 
Demem o ki, Eskişehir küçük bir şehir olsa da siz bu şehri hafife alıp, çantada keklik görmeyin.
Ankara’yı, partilerin ve kurumların genel merkezlerini hesap dışı bırakmayın.
Kıdemlileri, emek verenleri, siz yokken orada olanları taça atmaya kalkmayın.
Kulaktan kulağa hedefçilik oynarken, karşınıza çıkanları aptal yerine koyup nabız yoklayarak algıcılık oynamayı bırakın.
Her söylenene inanmayın, sizi tahta oturtanlara güvenmeyin ve özellikle tahtçılık hedefinde size methiyeler düzenlerin geçmişte nerede durduğunu da bir yoklayın.
Ve naçizane tavsiyen öyle önünüze gelen her insana kulp takıp eleştiricilik oynamayı bırakın ve eleştirilen işler yapmaya bakın.
 
Çünkü eleştiri ucuz, eleştirilmek pahalı bir tecrübedir…
Ariman web reklam 2
1000
icon
Peker 30 Eylül 2021 11:51

2. paragraftan sonra okuma gereği duymadım . çünkü gayri ciddi bir yazı

0 2 Cevap Yaz
Ali Kırgız 30 Eylül 2021 09:35

Bence Chp li belediyelerin bu son dönemi tadını çıkarsınlar

0 2 Cevap Yaz
Nasıl yani ? 30 Eylül 2021 09:34

Yani tamam kimse seçmeni çantada keklik görmesin ama belediyelerde oy aldığı vatandaşa hizmet yapsın değil mi ? Bakıyosun odunpazarına, belirli bölgelere anında hizmet var diğer bölgelere hizmet falan yok. Beyaz masayı arıyosun, diyosun böyle böyle yapılması gereken temizlik vs işler var diye. Adreste veriyosun üstelik.. Telefona çıkan görevli not falan almıyor ki, tamam iletiyim diye telefonu yüzümüze kapatıyor. ESKİ nin bozduğu kaldırımı Odunpazarı belediyesine hem e mail ile hemde telefonla bildirmeme rağmen 6 aydır tamir eden yok. Gel de Kazım Kurta bi daha oy ver. Lakayıt kadrolar ile baştan savma belediyecilik bi daha ki seçime kaybedecek. Benden söylemesi

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat