alexa

Kadın lületaşı ustası!

Buse Karadeniz yazdı

16 Eylül 2018 09:28
A
a
Lületaşını unutmuştuk. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, sayesinde yeniden hatırladık! Sorcaksınız “lületaşı unutulur mu?”
Görünce hatırlıyoruz!
Aklımıza gelirse “bir bakalım” diyoruz.
Ama işte 3-4 gündür Odunpazarı’nda resmen lületaşı rüzgarı esiyor. Ustaların gösterileri bölgeye gelen turistlerin büyük ilgisini topluyor…
Ustaların lületaşına şekil vermelerini ilgiyle izliyorlar…
Eleştirebileceğim tek bir konu var. Kadın lületaşı ustasını hiç görmedim. Acaba bu ustalık işini hiç kadınlar yapmıyor mu? Sanki kadınlar daha ince eleyip sık dokurlar gibime geliyor…
 
ZABITALAR AMAN DİKKAT!
 
Zabıtalara bu aralar çok daha fazla iş düşüyor. Malum okullar açıldı. Öğrenciler abur cubur yemeyi çok sever. Bu nedenle yiyecek konusu istismar edilebilir…
Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde yaklaşık 75 simit fırınında denetim çalışması gerçekleştirdi.
Yerinde ve doğru bir karar!
Ama bu fırınlar zaten ruhsarlı vergi falan veriyorlar. Bir de “merdiven altı” çalışan yiyecek üreten yerler var. Asıl buraları sıkı kontrol etmek gerekir!
 
İKİ KADIN KARŞILAŞINCA!
Cennette iki kadın karşılaşır:
- Selam, benim adım Wanda.
- Selam, benimkide Slyvia, sen nasıl öldün?
- Donarak öldüm.
- Ne kadar korkunç.
- Yok o kadar kötü değildi, soğuktan titremem geçince ısınmaya başladım ve uyku bastı, sonunda huzur dolu bir ölüm.
- Peki sen nasıl öldün?
- Ağır bir kalp krizi geçirdim. Kocamın beni aldattığını sandım, onu evde yakalamak için eve erken geldim, fakat evde tek başına televizyon seyreder halde buldum.
- Sonra ne oldu?
- Kesinlikle evde başka bir kadının olduğundan emindim, bütün evi aramaya başladım. Çatıyı, yatakların altını ama her yeri aradım fakat bulamadım. Ama aşırı yorulmuştum, kalp krizi geçirdim ve öldüm.
- Keşke derin dondurucuya baksaydın, şu anda ikimiz de yaşıyor olacaktık.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat