alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kütahya Millet Bahçesi Temmuzda Hizmete Açılıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya Millet Bahçesi Temmuzda Hizmete Açılıyor
A
a

Kütahya'da Yeşil Alan Miktarının Artırılması Anlayışı Doğrultusunda Toki Tarafından Evliya Çelebi Mahallesi'ne Yaptırılmakta Olan Millet Bahçesi'nin, Temmuz Ayı Sonunda Hizmete Açılacağı Bildirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’da yeşil alan miktarının artırılması anlayışı doğrultusunda TOKİ tarafından Evliya Çelebi Mahallesi’ne yaptırılmakta olan Millet Bahçesi’nin temmuz ayı sonunda hizmete açılacağı bildirildi.
Hazine arazisi üzerine kurulmakta olan toplamda 107 bin metrekare büyüklüğe sahip Kütahya Millet Bahçesi, içerisinde barındıracağı millet kütüphanesi, çini satış binası, otoparkı, mescidi, yürüyüş parkurları, dinlenme alanları, bisiklet ve koşu yollarıyla 7’den 70’e tüm vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek. Millet Kütüphanesi ile gençlere hem sosyalleşme hem de kültürel anlamda gelişme imkanı sunulacak Millet Bahçesi’nde 700 araç kapasiteli kapalı otopark da önemli bir ihtiyacı karşılayacak.
AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, inşaatın büyük bir hızla devam ettiğini ifade etti. Ceyhun, içerisinde 66 bin bitkinin yer alacağı Millet Bahçesi’nin Kütahya’nın nefes alınabilecek bir yer olacağını bildirdi.
Kütahya Milet Bahçesi inşaatı İHA tarafından havadan da görüntülendi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat