alexa

Komorlu öğrenciler Eskişehir'e geldi

Videoyu Aç Komorlu öğrenciler Eskişehir'e geldi
A
a

Türkiye’de eğitim gören Komor Adaları öğrencileri, Komor Adaları Öğrenci Birliği Başkanı seçimini gerçekleştirdi.

Türkiye'de eğitim gören Komor Adaları öğrencileri, Komor Adaları Öğrenci Birliği Başkanı seçimini gerçekleştirdi.

Eskişehir Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneğinde yapılan seçimde Türkiye'deki farklı üniversitelerden Komorlu öğrenciler bir araya geldi. Komor Adaları Öğrenci Birliği Başkanı seçimini gerçekleştiren 60 civarında Komorlu öğrenci, seçimin ardından birlikte sohbet edip yaşadıkları sorunları konuştu.

Seçimde yeni yönetimin belirleneceğini belirten Komor Adaları Öğrenci Birliği Genel Denetleyicisi Maoulida Abdou, "Yönetimin görevleri, Komorlu öğrencilerin birlik olmalarını sağlamak, sorunlarının çözülmesinde takipçi ve yardımcı olmak, Komor'dan gelen öğrencilerin barınma ve diğer ihtiyaçlarını sağlamaktır. Eskişehir'de 5 Komorlu öğrenci bulunuyor. Ancak Türkiye genelinde Komor Adaları'ndan toplam 60 öğrenci bulunuyor" şeklinde konuştu.

Normal şartlar altında seçimlerin her yıl tekrarlandığını fakat 2014 yılında Ankara'da yapılan son seçimin ardından geçici bir yönetimin görev yürüttüğünü ifade eden Abdou, "Eskişehir'den önce son toplantımız İzmir'de yapıldı ve birliğimizin kuralları belirlendi" dedi.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Komor Adaları Öğrenci Birliği başkanı ve yönetimi belirlendi. Komor Adaları Öğrenci Birliği Başkanı olarak Nawirdine Mohamed seçildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat