alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kocaman Yürekli Minikler Ramazan Ayında İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kocaman Yürekli Minikler Ramazan Ayında İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı
A
a

Afyonkarahisar’Da İlkokul Öğrencisi Çocukların ‘1 Paket Makarna’ İle Başlattığı Yardım Kampanyası Kısa Sürede Büyürken, 17 Adet Temel Gıda Ürününden Oluşan Yardım 42 Yardım Kolisi İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılacak. Çocukların Kolilerin İçerisinde Yer Alan Gıda Maddelerinin Bir Çoğunu Evlerinden Getirdikleri Belirtildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’da ilkokul öğrencisi çocukların ‘1 paket makarna’ ile başlattığı yardım kampanyası kısa sürede büyürken, 17 adet temel gıda ürününden oluşan yardım 42 yardım kolisi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Çocukların kolilerin içerisinde yer alan gıda maddelerinin bir çoğunu evlerinden getirdikleri belirtildi.
Işıklar Balı Sultan İlkokulu Müdürü Abdullah Baydur, bir paket makarna ile başlayan yardım kampanyalarının çığ gibi büyüyen bir yardımlaşma hareketini dönüştüğünü ifade etti. Baydur, “Öğrenciler evlerinde ne varsa bir paket makarna, bir paket bulgur, bir paket pirinç ile başlattığı bu çalışma kasaba geneline yayılarak 17 adet temel gıdadan oluşan 42 adet ramazan kolisine dönüştü.
Bu yardımlaşma faaliyetinde en önemli detay tüm çocukların özellikle dar gelirli öğrencilerimizin de bu çalışmaya evlerindeki bir paket temel gıda ile dahil olmaları ve annelerimizin yazın sıcağında kışın yemek için kaynattığı bulgurunu şekerini üç beş poşete, yağını birer litrelik şişelere bölerek bu çalışmaya destek vermeleri oldu. Diğer bir detayda paketleme ve dağıtım bitmesine rağmen yardım faaliyetinin velilerimizce devam ettirilmesiydi. Sonradan gelen paketlerle 15 adet daha ramazan kolisi yapılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı” dedi.
Öte yandan, çocukların yardım kolilerini hazırladıkları anlar ise bir video klipe dönüştürüldü ve klip sosyal medyada büyük ilgi gördü.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir