alexa

Kazım Kurt çiftçinin acı durumunu anlattı

Videoyu Aç Kazım Kurt çiftçinin acı durumunu anlattı
A
a
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Büyükdere Mahallesi’ni ziyaret etti. İşyerlerini gezen Başkan Kurt, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Onların istek ve şikâyetlerini dinleyerek notlar aldı.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, esnaf ziyaretine devam ediyor. Daha önce çeşitli zamanlarda esnaf, işçi ve taksicilerle bir araya gelen Başkan Kurt, son olarak Büyükdere Mahallesi’nde bulunan işyerlerini, kahveleri ve dernekleri ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kazım Kurt, onlarla uzun uzun sohbet etti. Ziyaret sırasında 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerden ekonomik krize birçok konuda vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kurt, yaşanan ekonomik krizin nedenin AKP’nin yanlış ekonomi politikaları olduğunu belirtti. Gerçekleştirdiği fabrika, esnaf ve ev ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya geldiğini söyleyen Başkan Kurt, bu ziyaretlerde vatandaşların en çok ekonomik krizden şikayetçi olduğunu kaydetti.

TRAKTÖRÜNÜ SATIŞA ÇIKARIYOR, YERLİ TOHUM BULAMIYORLAR

Meyve ve sebzeye yapılan zamların vatandaşları daha da zor duruma düşürdüğünü söyleyen Başkan Kurt, “Devlete ait fabrikalar AKP iktidarı döneminde özelleştirildi. Tekel, SEKA, Şeker Fabrikaları bu fabrikalardan sadece birkaçı. Şimdi, biz o fabrikalarda üretilenleri ithal ediyoruz. Tarım ve hayvancılığı da bitirdiler. Verimli topraklar üzerinde olan eskiden ihracat yapan Türkiye şimdi mısır, buğday ithal ediyor. Kırmızı eti bile ithal eder duruma geldik. Çiftçimiz yerli tohum bulamıyor, düşünün Türkiye tohumu bile ithal ediyor. Köylüler, toprağını ekmek için tarlasını, traktörünü satışa çıkarıyor. İşsizlik aldı başını gidiyor. Uzmanlar, 2019’da işsizliğin bir afet gibi toplumu olumsuz etkileyeceğini söylüyor. Bunların hepsinin nedeni iktidarın yanlış ekonomi politikaları. Yerel seçimlerden sonra Türkiye’yi ekonomik olarak daha zor bir dönemin bekliyor” diye konuştu.
1000
icon
Vedat 8 Mart 2019 10:07

Göstermelik işleriniz geçin bunları

2 0 Cevap Yaz
Peker 8 Mart 2019 09:12

büyükdere de çiftçinin sorununu anlatmak ne kadar doğru, ama amaç farklı tabi bilmeyen birini inandırmak daha kolay . çiftçilik yapmayan maliyetten üretimden anlamaz . evet çiftçinin durumu iyi olmayabilir / kazanan aracılar ve pazarcılar-marketlerdir.

1 0 Cevap Yaz
eee?

eeee? sonuç? laf konuştu balkabağı koy tabağa ye sabaha

1 2
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat