alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Kar yağışı başladı! Hava nasıl olacak?

Videoyu Aç Kar yağışı başladı! Hava nasıl olacak?
A
a

Eskişehir yeni güne karla karışık yağmur ile başlıyor. Peki kar yağışı ne kadar sürecek?

Eskişehir haberi: Eskişehir'de günler öncesinden uyarısını yaptığımız kar yağışı başladı. Günün ilk saatlerinde karla karışık yağmur olarak başlayan yağış, ilerleyen saatlerde kara yer yer yoğun kar yağışına dönebilir. Gün boyu sürecek yağışın ardından sıcaklıklar düşecek. Perşembe günü en yüksek 3, en düşük -1 derece olacak sıcaklık, Cuma günü -6 dereceye kadar inecek. Cumartesi günü sıcaklık en düşük -5, en yüksek 4 derece olacak. Kar yağışının Pazar günü tekrar başlaması bekleniyor.


Eskişehir için Meteoroloji'den uyarı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun büyük bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Samsun'un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin kıyıları, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde kuvvetli yağmur, Bursa ve Bilecik'te kuvvetli karla karışık yağmur, Eskişehir ve Kütahya ile Ankara'nın güneybatı, Afyonkarahisar'ın kuzey ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Eskişehir: Karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar yağışlı, 3 derece
Ankara: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı (Yağışların; güneybatı ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor) 3
İstanbul: Çok bulutlu ve yağmurlu 10
İzmir: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 12
Bursa: Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı (Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 9
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 18
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 18
Samsun: Çok bulutlu ve yağmurlu (Yağışların; doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor) 9
Trabzon: Çok bulutlu ve kuvvetli yağmurlu 11
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı 1
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 11

 
Kaynak : Anadolugazetesi.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat