alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

İhsaniye’De ‘Çanakkale’ Ruhunu Yaşadılar

Videoyu Aç İhsaniye’De ‘Çanakkale’ Ruhunu Yaşadılar
A
a

Afyonkarahisar’In İhsaniye İlçesinde Açılan ‘Çanakkale Sergisi’ Büyük İlgi Görürken, Savaşta Mehmetçiğin Kullandığı Silah, Mühimmat Ve Malzemeleri Görenler İse Duygusal Anlar Yaşadı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinde açılan ‘Çanakkale Sergisi’ büyük ilgi görürken, savaşta Mehmetçiğin kullandığı silah, mühimmat ve malzemeleri görenler ise duygusal anlar yaşadı.
Sergi İhsaniye Turizm Meslek Lisesi’nde açıldı. Çanakkale Savaşları 100. Yıl Derneği tarafından açılan sergide savaşta Mehmetçiğinde kullandığı silah, mühimmat ve malzemeler görücüye çıktı. Sergi alanında cansız mankenler ile siperlerde şehit düşen Mehmetçiklerin tasvirler ile anlatıldı.
Öğrenciler ile birlikte vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergiyi gezenler zaman zaman duygusal anlar yaşadı.
Sergi ile ilgili konuşan İhsaniye Kaymakamı Semih Doğanoğlu, İhsaniye halkının Çanakkale Savaşı’na olan ilgili ve bilgisini arttırmaya yönelik yapılan etkinliğin büyük faydasının olduğunu kaydederek, serginin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

“Ulusumuz tarihinde büyük bir yeri var”
İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen ise serginin bilinçlendirme amaçlı olduğunu ifade etti. Türkmen Çanakkale Savaşı’nın Türk tarihinde önemli olduğunu dile getirerek, “Bu savaşın ulusumuz tarihinde gerçekten ayrı bir yeri var. Çanakkale Savaşı ile ulusumuz kendisini dünyada ispatladığı gibi aynı zaman Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lideri çıkaran bir millet olduğunu dünyaya göstermiştir” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat