alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Hayırseverlerin 1 Milyon 750 Bin Tl’Ye Yaptırdığı Külliye Hizmete Açıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Hayırseverlerin 1 Milyon 750 Bin Tl’Ye Yaptırdığı Külliye Hizmete Açıldı
A
a

Kütahya’Nın Merkeze Bağlı Demirciören’De Hayırsever Köy Halkının Destekleriyle 1 Milyon 750 Bin Tl’Ye İnşa Edilen Demirciören Hayırseverler Külliyesi, Vali Ali Çelik’İn Katıldığı Törenle Hizmete Girdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın merkeze bağlı Demirciören köyünde hayırsever köy halkının destekleriyle 1 milyon 750 bin TL’ye inşa edilen Demirciören Hayırseverler Külliyesi törenle hizmete girdi.
Köy halkının destekleriyle 1 milyon 750 bin TL’ye inşa edilen, içerisinde 4-6 yaş Kur’an kursu, yetişkinliklere yönelik Kur’an kursu, cami, gençlik merkezinin de bulunduğu Demirciören Hayırseverler Külliyesi, dualar eşliğinde törenle hizmete girdi. "Geleceğe ilişkin amel defterinin kapanmasını istemeyen herkesi bu tür hayırlara katkı sunmasını istiyoruz" diyen Kütahya Valisi Ali Çelik, “İçeride fonksiyonları özellikle 4-6 yaş Kur’an kursu alanı, kadınlara yönelik Kur’an kursu, gençlik merkezi olarak planlanan en üst katı ve camimiz ile birlikte tam bir külliye olmuş. Bir emek, bir niyet, bir başlangıçla başlayıp el birliği ile beraberce bütün hayır edenlerin azından çoğuna bakılmaksızın, gönlüyle duasına bakılmaksızın katkısı ile bu iş bitmiş ve çok güzel olmuş, keyifli olmuş, örnek olmuş. Bir araya gelince neler yapılabileceğine yönelik çok güzel bir örnek. Ben bu anlamda bütün köylümüze, derneğimizin önderliğinde muhtarımız ile birleşerek bu alanı inşa etmelerinden köyümüze, Kütahya’mıza kazandırmalarından dolayı devletimiz adına minnetimi, şükranımı ifade etmek istiyorum. Elinize sağlık, Allah razı olsun. Allah hayrınızı kabul etsin. İnşallah örnek teşkil eder. Vefa göstermek isteyen, geleceğe ilişkin amel defterinin kapanmasını istemeyen, hayır yapmak isteyen, ’insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ı yaşamak isteyen herkesin bu tür hayırlara katkı sunmasını dua ediyoruz, temenni ediyoruz ve tembih ediyoruz” dedi.
Vali Çelik ve protokol üyeleri, açılış sonrası külliyeyi gezerek, köy muhtarı Hasan Demir’den bilgi aldılar.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat