alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Havaların Soğuması İle Hüdai Kaplıcaları’Na İlgi Arttı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Havaların Soğuması İle Hüdai Kaplıcaları’Na İlgi Arttı
A
a

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları Kış Mevsiminde,De Hem Şifa Dagıtıyor Hemde Görsellik Sergiliyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde yıllardır şifa dağıtan Hüdai Kaplıcaları’nda kar yağışının ardından doluluk oranı yüzde 90’lara ulaştı.
İlçeye 12 km mesafede bulunan Hüdai kaplıcalarına her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi görmeye başladı. Kaplıcalara bulunan apart daireler ve üç adet beş yıldızlı otelde doluluk oranı yüzde 90’lara ulaştı. Kar yağışı ile birlikte havaların soğuması ile kaplıcaya olan iğlinin daha fazla arttığı kaydedildi. Yeni yılında yaklaşması ile de kaplıcadaki rezervasyonların önemli derecede arttığı ifade edildi.
Aslen Sandıklı olan ve dinlenmek için kaplıcaya gelen Ali Osman Gönen, termal suyu çok sevdiklerini dile getirerek, “87 derece termal suyumuz şifa kaynağı olmaya devam ediyor. Karlı kış günlerinde kaplıcada yoğunluk devam etmektedir. Kaplıcamız dünyaca ünlüdür, çamur banyolarımız şifalıdır. Biz buraya yatalak olarak gelip yürümeye başlayanları gördük. Arkamızdaki sıcak su şelalesi kaplıcanın kükürtlü suyunun oluşturduğu dogal sıcak su şelalesidir” dedi.
Öte yandan, bölgede doğal olarak yer altından çıkan maden suyu ayrıca ilgi odağı olmaya devam ediyor.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir