alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Gediz’De “Yüreklerde Âkif, Dillerde Hürriyet” Konulu Konferans

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Gediz’De “Yüreklerde Âkif, Dillerde Hürriyet” Konulu Konferans
A
a

Gediz’De Mehmetçik Ortaokulunda “Yüreklerde Âkif, Dillerde Hürriyet” Konulu Konferans

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın Gediz İlçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜGVA işbirliği ile 20-27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’u haftası etkinlikleri kapsamında Mehmetçik Ortaokulunda DPÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şahmurat Arık tarafından “Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet” konulu konferans verildi.
Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Mustafa Kavasoğlu, İlçe Müftüsü Nurullah Koçhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur, Lise öğrencileri, öğretmenler ve yöneticilerin katıldığı konferans, günün anlam ve önemine uygun şiir, Çanakkale Türküsü dinletisi gerçekleşti.
Konferansta konuşan Prof. Dr. Arık, Milli Şair Akif Ersoy hakkında bilgilendirmede bulundu. Akif’in hayat felsefesinden de bahseden Arık, “Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatırken hemen anıp geçmemeli, nasıl bir karaktere sahip olup nasıl yaşadığını kavramak gerektiğine bakmalıyız. Mehmet Akif Ersoy Kur’an ve sünnet eksenli bir hayat yaşamıştır ahlaki değerleri Her zaman ön planda tutan, çok cömert birisiydi. Paltosunu muhtaç birine verip, Ankara’nın soğuğunda paltosuz gezdiğini biliyoruz. Misafir olduğu Taceddin Dergahındaki bir kilimi başka muhtaca vererek, kuru yerde yaşadığını biliyoruz” şeklinde konuştu.
Konferans sonrası, Prof. Dr. Şahmurat Arık’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur tarafından plaket takdim edildi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir