alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Frig Vadisi’Nde Yeni Rota Ayazini Oldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Frig Vadisi’Nde Yeni Rota Ayazini Oldu
A
a

Turizmin Yeni Gözdesi, İçerisinde Doğal Güzellikleri, Kaya Anıtları, Kaya Yerleşimleri, Açık Hava Tapınakları, Peri Bacaları Ve 5 Bin Yıllık Geçmişiyle Türkiye’Nin En Güzel Vadileri İçerisinde Yer Alan Frig Vadisi, Sahip Olduğu Tarihi Değerlerin Çoğunlukla Bulunduğu Afyonkarahisar’In İhsaniye İlçesine Bağlı Ayazini Son Günlerde Adını En Fazla Duyuran Turizm Rotası.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Turizmin yeni gözdesi, içerisinde doğal güzellikleri, kaya anıtları, kaya yerleşimleri, açık hava tapınakları, peri bacaları ve 5 bin yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en güzel vadileri içerisinde yer alan Frig Vadisi, sahip olduğu tarihi değerlerin çoğunlukla bulunduğu Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesine bağlı Ayazini son günlerde adını en fazla duyuran turizm rotası.
Vali Gökmen Çiçek öncülüğünde hayata geçirilen projeler ile bambaşka bir görünüme kavuşan, var olan saklı güzelliğini ve tarihi değerlerini bir bir gün yüzüne çıkaran Ayazini, her geçen gün daha çok ilgi görüyor, daha çok ziyaretçiyi ağırlıyor. Programları dahilinde sık sık bölgede incelemelerde bulunan ve yapılan en ufak işi, en ufak çalışmayı ile takip eden Vali Gökmen Çiçek, ilk görüşte aşık olduğum dediği Ayazini’ye ayrı bir değer, ayrı bir önem veriyor. Bugünkü programı dahilinde Eğitimci-Yazar Veli Cengiz ve beraberindeki grupla birlikte Ayazini’de incelemelerde bulunan Vali Çiçek, heyetle birlikte hem bölgeyi gezdi hem de çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İş dünyasının yatırımları da hızla ilerliyor
Ayazini Köyü’nde iş dünyasının yatırımları da hızla ilerliyor. Çalışmalarına erken başlayan Ayazhan tüm hazırlıklar tamamlandı ve misafirlerini ağırlamaya başladı. Bir başka firma tarafından inşa edilen, içerisinde yöresel lezzetlerin satış ve ikramının yapılacağı, konuklar için uygulama atölyesinin yer alacağı tesis, yöresel ürün satış noktası, kafe ve restoran olarak hizmet verecek.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat