alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

ESO'dan sanayiciye destek

Videoyu Aç ESO'dan sanayiciye destek
A
a

Eskişehirli sanayicilere cansuyu olan Nefes Kredisi kapsamında Eskişehir Sanayi Odası, mütevazı bütçesine rağmen üyelerine 23 milyon TL’lik kredi imkânı sağladı. ESO’nun kendi öz kaynaklarını seferber ederek sağladığı yaklaşık 3 milyon TL’nin yanı sıra Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nden alınan destekle rakam 23 milyon TL’ye ulaştı.

ESO’dan yapılan açıklamada üyelerin finansman ihtiyacının giderilmesine katkı sağlamak için önemli bir kaynağın Eskişehir sanayisine kazandırıldığı ifade edildi. Yine Türkiye’nin içerisinde bulunduğu koşullar göz önüne alındığında, sanayicilerin ülke sanayisine olan katkılarının mutlaka desteklenmesinin gerektiği ifade edildi.

Serbest piyasa ekonomisinde her zaman dalgalanmaların olabileceği belirtilen açıklamada son dönemde ortaya çıkan durumun Türkiye, ekonomisi üzerinde oyunlar oynayanlara inat, güç birliğiyle ve beraberlikle aşılabileceği ifade edildi.

Bu noktada herkesin üzerine önemli görevler düştüğü belirtilerek özellikle ülkemizdeki Organize Sanayi Bölgeleri’nin de sürece katkı sağlanması gerektiği vurgulandı.

SANAYİCİLER OSB’lerden YAPILANDIRMA BEKLİYOR
OSB’lerin çok büyük bütçeleri ve bankada mevduatları olduğu bir dönemde bölgede bulunan sanayicilerin ELEKTRİK, DOĞALGAZ VE SU gibi borçlarında KESİNTİYE UĞRATILMADAN YAPILANDIRMA YAPILABİLECEĞİ ya da ERTELEME GİBİ seçeneklerin sanayiciler tarafından TALEP EDİLDİĞİ’nin altı çizildi.

Yapılabilecek her türlü katkının Türkiye’nin geleceği ve gelişimi için olduğu vurgulanarak, daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz ve böylece Türkiye kazanacak ifadelerine yer verildi.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat