alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Eskişehirsporlu taraftarlar isyan etti!

Videoyu Aç Eskişehirsporlu taraftarlar isyan etti!
A
a

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, deplasman maçları için otobüs firmalarına oluşan 200 bin liralık borcu gündeme getirdi ve şehrin yöneticilerinden destek istedi. 

ETB Başkanı Murat Diri "Eskişehir'de üç beş işadamının bir arda eğlenmek için harcadıkları bir miktar olan 200 bin liralık borcu bir çırpıda silecek bir kaç kişi çıkmayacak mı? Bu borç acilen ödenmezse Eskişehirspor'u kentimizin en büyük markası yapan efsane taraftarımız belki de deplasmanlara gidemeyecek!" dedi.

ETB Başkanı Murat Diri açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

ARMA AŞKI İÇİN

Aslında uzun zamandır bastırılan ancak artık bastırılamaz hale gelen bir çığlık bu sesleniş. Arma Aşkı diye bir olgu varsa, Eskişehirspor sevdalıları bunu sonuna kadar yaşamaktadır. Her türlü fedakarlığı yaparak yaşamaktadır. Gelen yönetimler EsEs sevdalılarından her şeyi istiyorlar ancak hiç bir şey vermiyorlar. Buna rağmen Eskişehirspor sevdalıları 'arma aşkı' için fedakarlık yapmaya devam ediyor, edecektir de.

UZUN UZUN ANLATMAYA GEREK YOK

Benim önerilerim, düşüncelerim biraz ters geliyor ancak ben yine de bir not düşmek adına yazmaya, söylemeye devam edeceğim. Şurası kaçınılmaz bir gerçektir ki, Eskişehirspor, kentimizin en büyük markasıdır ve bu markayı bu kadar büyüten de EsEs sevdalılarıdır. Bu marka bugün varsa tribün emekçileri sayesinde vardır. Yaşanan
başarılar zamanla unutulur, efsaneler de unutulur. Ancak EsEs sevdalıları Eskişehirspor efsanesinin unutulmaması için yıllardır mücadele etmektedir. Bu mücadeleyi uzun uzun anlatmaya gerek yok, bütün ülke biliyor.

SEÇİLMİŞ TRİBÜN ÇOCUKLARI

Özellikle deplasman maçları son derece önem arzetmektedir. Takımın en büyük moral motivasyon gücü deplasman tribününde yerini alacak olan tribün emekçileridir. Benim kanaatimce de deplasman tribünlerinde mutlak surette "seçilmiş" tribün çocukları olmalıdır. Sürekli bir arada olan, besteleri tezahüratları en iyi şekilde yapabilen tribün çocukları...

NASIL DÖNECEK BU ÇARK?

Bunun olması için de elbette maddiyat lazım. Otobüs ücretinden tutun da bilet ücretlerine, bu kardeşlerimizin masraflarına kadar her şey para. Karşılıksız aşk için harcanan para. Hepsi cebinden harcıyor veya tribünlerdeki abiler liderler destek oluyor ama güç belli artık altından kalkılamıyor. Yönetimler maalesef destek vermiyor. İşadamları ara sıra destek veriyor. Peki nasıl dönecek bu çark? Ne yapacak bunca insan. Otobüslere borç olduğu için hiç bir şoför maça da gelmek istemiyor. Birde yolda kazası belası var.

200 BİN LİRA ACİL ÖDENMELİ

Geçtiğimiz dönemlerden bu yana otobüs firmalarına 200 bin lira civarında bir borç birikmiş durumda. Bu borç acilen ödenmezse Eskişehirspor'u kentimizin en büyük markası yapan efsane taraftarımız belki de deplasmanlara gidemeyecek! TV başında izlerken hepimizin gurur duyduğu o muhteşem besteler duyulmayacak! Oldukça zor
bir dönemden geçen takımızın en büyük güç kaynağı, tribünlerin o gür sesi kısılacak! Türkiye'nin en büyük sanayi kentlerinden birisi olan Eskişehir'de üç beş işadamının 1 ayda eğlenmek için harcadıkları bir miktar olan 200 bin liralık borcu bir çırpıda silecek bir kaç kişi çıkmayacak mı?

TÜRKİYE'NİN EN İYİ TRİBÜN GRUBU

Ey Eskişehir! Ey Yönetim! Ey sayın Halil Ünal! Bugün bizim tribünlerimiz Türkiye'nin en iyi tribün gruplarına sahip olmasının yanında en temiz tribün gruplarına sahiptir. Yaptıkları bir çok sosyal sorumluluk projesi ile Eskişehirimizi ülke gündemine oturtan bu tribün emekçileri bugün zor durumdadırlar. Onların oluşturduğu bu güzelliklerle gurur duymanın da bir bedeli olmalıdır. Eskişehir kentinin esnafı ve işadamları ve Eskişehirspor yöneticileri bu bedeli bir çırpıda ödeyecek güçtedir. Bundan şüphemiz yoktur. Tribünlerin sesine kulak verin ki; Eskişehir'imizin sesi kısılmasın! Tribünlerin sesine kulak verin ki; Eskişehirspor'umuzun sesi kısılmasın!
Kaynak : Eskişehir Ekspres
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat