alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Eskişehirspor taraftarı müze olmasını istiyor

Videoyu Aç Eskişehirspor taraftarı müze olmasını istiyor
A
a

Türk futbolunun efsane kulüplerinden biri olan Eskişehirspor'da taraftarlar yıkılarak yerine Millet Parkı yapılacak olan Eskişehir Atatürk Stadı'nın efsane tribünü Ayder'in yıkılmadan park içinde açık hava taraftar müzesi yapılması için kampanya başlattı.

Türk futbolunda şehir takımları arasında en renkli ve ateşli taraftara sahip kulüplerinden biri olan Eskişehirspor, 2016 yılında açılan 35 bin kişilik Yeni Eskişehir Stadı'nda maçlarını oynamaya başlamıştı.

1953 yılında bu yana siyah kırmızılı takıma ev sahipliği yapan Eskişehir Atatürk Stadı ise yıkılarak yerine Millet Parkı yapılacak. Eskişehirspor taraftarları,Türkiye'nin ilk tribün grupları arasında yer alan, Türkiye'de ilk tribün koreografisini gerçekleştiren Ayder taraftar grubunun maçları takip ettiği ve Ayder Tribünü olarak adlandırılan tribünün yıkılmadan, Millet Parık içinde müze haline getirilmesini istiyor.

Eskişehirspor taraftarları sosyal medyada #AyderTribünüYıkılmasın etiketiyle başlattıkları kampanyayla Ayder Tribünün yıkılmaması için yetkilelere sesleniyor.

Boğazın Kırmızı Şimşekleri Derneği Başkanı Selahattin Erdoğan da Ayder Tribünü'nün yıkılmaması gerektiğini ifare ederek, "Amigo Orhan efsanesinden sonra Eskişehirspor ve Türk futbol camiasında efsane olan AYDER grubunun bulunduğu ve AYDER tribünü olarak anılan bölüm yapılacak olan Millet Bahçesi'nin tarihi bir parçası olarak kalmalıdır.

Ayder tribünün, Türkiye'nin en tutkulu futbol kenti olan Eskişehir'in orta yerinde anıtlaştırılmak suretiyle yaşatılması, bu efsanenin gelecek nesillere aktarılması noktasında olddukça önemli bir hizmet olacaktır. Hatta bu bölüm küçük çaplı bir Eskişehirspor Açık Hava Müzesi haline getirilebilir.

Merhum Başkanımız Dr. Aziz Bolel başta olmak üzere, efsane olmuş yöneticilerimiz, futbolcularımız, teknik direktörlerimiz ve elbette efsane Amigo Orhan'ımızın heykelleri ile süslenen bir Açık Hava Müzesi tüm Eskişehir halkı ve Eskişehirspor sevdalılarının gönlünde mutluluk rüzgarları estirecektir." dedi.
Kaynak : Milliyet
1000
icon
Eses 23 Temmuz 2018 22:30

Çok iyi olur. Ayrıca sinema, konser v.b. aktiviteler için de kullanılabilir.

0 2 Cevap Yaz
ali 23 Temmuz 2018 19:59

millet bahcesi devam herkes faydalanacak

2 0 Cevap Yaz
Es es ömer 23 Temmuz 2018 17:28

Çok iyi olur

2 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat