alexa

Eskişehirspor için kritik 30 gün!

Videoyu Aç Eskişehirspor için kritik 30 gün!
A
a

Eskişehirspor Başkan Yardımcısı Mustafa Topkaya Konyaspor ile oynanan hazırlık karşılaşması öncesi ES TV'ye konuştu. Topkaya kongre ile ilgili önlerinde 30 günlük bir süre olduğunu ancak lig başlamadan önce kongre kararının alınması takıma zarar vereceğini belirtti

Eskişehirspor ve içinde bulunduğu duruma dair önemli açıklamalarda bulunan Mustafa Topkaya, kulübün kongreye gidip gitmeyeceğinin netleşmesi için 30 günlük süre olduğunun altını çizdi.

Destek arayışı sürüyor
Topkaya, "Yeni Başkan konusunda Mustafa Polat ve Mehmet Şimşek isimleri de benim adımla beraber anılıyor. Bu isimler gerçekten birbirinden önemli kişiler. Bu ağır yükü taşıyacak bir ismin yeni başkan olması gerekiyor. Kendileri ile görüştüğümüzde sürekli yapılacak ödemeleri konuşuyoruz. FIFA borçları, oyuncu alacakları. Diğer borçlar. En çok bu konuları konuşuyoruz. Yapılır, edilir, çözülür yerine gerçekler durumları değerlendiriyoruz. Kulübün içerisinde bulunduğu ekonomik problemler ortada. Kimlerden destek alabiliriz. Kimlerden ne kadar destek bulabiliriz. Bunların hepsini biliyoruz."

Osman Taş halen yönetimde
"Şu an göreve devam eden yönetim olarak tüm yönetici arkadaşlarımızın farklı farklı görevleri var. Üzerimize düşen konularda verilen görevleri yapmaya çalışıyoruz. Örneğin benim mesleğimin avukatlık olması nedeniyle hukuki işleri ben devam ettiriyorum. Alacaklılar ile tek tek görüşüyorum. İcra konuları ile ilgileniyorum. Diğer yöneticiler uzman oldukları konularda görevlerini yapıyorlar. Eskişehirspor’un sırtında kambur olmuş yüklerden kurtulmak adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Osman Taş başkanlıktan istifa etti ama kendisi halen yönetim kurulu üyesidir. Bizim niyetimiz devam etmekten yana."

Sportif başarı önemli
"Bu takımın sportif başarıya ihtiyacı var. Sportif başarı geldikten sonra şehirdeki havanın olumlu anlamda değişeceğini düşünüyoruz. Eskişehirspor’un bu rüzgara çok ihtiyacı var. Burada önemli olan Eskişehirspor’un geleceği. Hiçbirimiz koltuk sevdalısı insanlar değiliz. Genel kurul kararı almak kulübümüzü çok ciddi bir belirsizliğe itecekti. Biz resmi olarak Osman Taş ile birlikte gelen yöneticiler olsak da biz Eskişehirspor’un yöneticileriyiz. Bugün bir kongre kararı alsak belki takım dağılacaktı. Gerçekten güzel bir kadromuz var. Olumlu bir kamp dönem gerçekleştirdiler. Biz Eskişehirspor yönetimi olarak gereken neyse onu yapmaya çalışıyoruz. Lig başladıktan sonra da devam edeceğiz. Önümüzde 30 günlük bir süreç olacak. O süre içerisinde alınması gereken en uygun karar neyse o kararı alacağız" dedi.

 
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat