alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirspor için iş çıkmaza girdi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirspor için iş çıkmaza girdi!
A
a

Eskişehirspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Ali Çelikoğlu, basın toplantısı düzenledi. Transfer yasağının kaldırılması ve yönetim oluşmasının çıkmaza girdiğini söyleyen Çelikoğlu, “Eskişehir’den birileri bizi TFF’ye şikayet etmiş. İş çıkmaza girdi. Oluşacak yönetim de adaylıktan vazgeçti” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Aile diye bir şey yok
Eskişehirspor Divan Kurulu Başkanı Ali Çelikoğlu, Vali Hanefi Demirkol tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Çelikoğlu, “Türkiye’de futbol bir spor noktasını aşıp, para boyutuna çoktan ulaşmış. Gelinen seviye Türk kulüplerini de aşan bir noktaya gelmiş. Son yıllarda yapılan hatalar ve gelinen son nokta içimi acıtıyor. Aile kelimesi kutsaldır. Futbol ailesi cümlesi kabul etmediğim bir cümle. Aile kavramından uzak bir yapı olduğunu görüyoruz” dedi.
 
Yüzde 85’i Hoşcan döneminden
“Alacaklı kişilerin %85’i Hoşcan döneminden” diyen Çelikoğlu, “Divan Kurulunda görev almadan önce yeni bir oluşum oluşturmak istedik. 5 tanesi FIFA dosyası olmak üzere toplam 87 dosyadan imza almamız gerekiyordu. Bugüne kadar toplam 61 imza alındı. Bu 61 imza için herhangi bir ödeme yapılmadı. Borçlarımızın yüzde 80-85’lik bir kısmı Mesut Hoşcan döneminden kalan borçlar. Bazı dosyalar gerçekten mantık dışı borçlanmalardan kaynaklanıyor” diye konuştu.
 
Başkan bile alacağını almış…
Alacaklıların imza vermeme nedenlerine değinen Çelikoğlu, “Bir alacaklı zamanında Eskişehirspor’da göre yaparken, deplasman dönüşü otobüsten atılmış. Bu adamdan imza istediğimizde istemediğimiz bir tepki alıyoruz. Samet Aybaba’dan imza almakta zorlanıyoruz. 1-1 sona eren maçta kendisine bir kişi küfür etmiş. Bu sebeple imza vermek istemiyor. Transfer tahtası kapalıyken yapılan transferler var. Cristian Tanase, bu kulüpte futbol oynamadan ayrılmış. Bu arkadaşa ciddi oranda bir borç var. Mustafa Akgören geçmiş dönemlerden olan alacağını tahsil ettiği için alacaklılar, ‘son başkan bile alacağını alırken, biz neden almayalım’ diye yanıt veriyor” dedi.
 
TFF’ye şehirden şikayet gitmiş
Çelikoğlu, “Çaykur Rizespor ile bir futbolcumuzun bir transferi konusunda anlaştık. Görevden ayrılan yönetimin imzaları yeni bir yönetim seçilene kadar geçerli olacağı için ön anlaşmalar yapıldı. Bir oyuncumuzun transferi konusunda Süper Lig kulüpleri ile anlaştık. Ancak ailesi ve futbolcu kardeşimiz bu kulüplere gitmek istemedi. Hangi kulübe gitmek istiyor biz de merak ediyoruz. Rizespor’a verilen futbolcumuz konusunda divan heyetinin böyle bir yetkisi yok diye şehrimizden bir takım insanlar bizi TFF’ye şikayet etmiş” ifadelerini kullandı.
 
2 sorunlu dosya kapanacaktı
Çelikoğlu, “Ruud Boffin dosyası kapatılacaktı. Boffin ile 100-120 bin Euro arasında bir rakama anlaşmıştık. Trabzonspor dosyasını 3 buçuk milyon lira gibi bir rakama kapatacaktık. Trabzonspor bize dostluk mesajı gönderdi. İki camia arasındaki buzlar çözülebilirdi. Divan heyeti işi bu noktaya kadar getirmişken, yaşanan gelişmeler bizi üzdü. Biz 12 Temmuz tarihine kadar imza toplamaya devam edeceğiz. Eskişehirspor’un menfaatleri için uğraşacağız. Palan pandıras oluşacak bir liste çıkar mı bilmiyorum. Böyle bir liste çıkacağını da düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

800 bin lira ceza
Henri Bienvenu dosyasına değinen Çelikoğlu, “Bienvenu dosyasında 90 bin Euro civarında bir borç varmış. Kaan Ay döneminde 30 bin Euro ödenmiş. Kalan 60 bin Euro yapılandırılmış. Yapılandırma taksitleri ödenmemiş. Ödenen 30 bin Euro da yanmış. Bugün halen 90 bin Euro borç var. Kulüp bu durumdan kaynaklı bir de 80 bin İsviçre Frangı yani 800 bin lira civarı bir ceza yazılmış” diye konuştu.
       
Salona gelmek istemiyorum
Çelikoğlu son olarak, “Eskişehirspor, Eskişehir’in en büyük markasıdır diyordum. Ancak bu düşüncem değişmeye başladı. Biz bu kadar alacaklıdan imza toplarken bir kişi bize arayıp son durum nedir diye sormadı. Ama Rizespor’a bir futbolcu vermeye kalkınca telefonlarımız susmadı. Çanak da bu nokta da patladı. Gelinen noktada 12 Temmuz’da kongre salonuna dahi gelmeyi düşünmüyorum” dedi.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
a 8 Temmuz 2021 09:55

kilidi vurun kimse alacağoını alamasın başta trabzon sonra ki kimler ise... . sonrasında alttan bir takımı mesela eskdemirspor yunueemre spor gibi kalitesi artırılarak eskişehirspor olarak devam edilmeli.

0 1 Cevap Yaz
Forte 7 Temmuz 2021 21:37

Eskişehir fk kurulursa yeni türbun kurulur umarım berber ve boncuk devri çoktan bitti

0 1 Cevap Yaz
Beter olalım 7 Temmuz 2021 18:27

Bende taraftarım kendi capımda, ama beter olalım, tribun liderleri başkan degistirdi şaka gibi bir kulubuz... Soylenecek baska bişey yok...

0 1 Cevap Yaz
korhancan 7 Temmuz 2021 17:30

Bu yönetimden bir cacık olmaz diye aylarca haykırdık!Ve bırakın bir şey olmayı fidan paralarını da alıp gittiler.Yazıklar olsun!

0 10 Cevap Yaz
pompeo 7 Temmuz 2021 16:02

Kaan Ay döneminde 30 bin Euro ödenmiş. Kalan 60 bin Euro yapılandırılmış. Yapılandırma taksitleri ödenmemiş. Ödenen 30 bin Euro da yanmış.

0 6 Cevap Yaz
pompeo 7 Temmuz 2021 16:02

Mustafa Akgören geçmiş dönemlerden olan alacağını tahsil ettiği için alacaklılar, ‘son başkan bile alacağını alırken, biz neden almayalım’ diye yanıt veriyor” .....

1 5 Cevap Yaz
Semptom 7 Temmuz 2021 15:18

Almancı Osman ve berber nerelerde acaba?

0 9 Cevap Yaz
Necdet 7 Temmuz 2021 14:53

Kuzuyu kurda teslim ddersen olacagi bu

0 4 Cevap Yaz
gökhan çatal 7 Temmuz 2021 14:44

kim ne derse desin emekleriniz bu kulüp üzerinde büyük.teşekkürler ali başkan

0 6 Cevap Yaz
Karta'lı 7 Temmuz 2021 14:10

Mesut Hoşcan ve Halil Ünal dönemini aklayan kongre üyeleri çok büyük vebal altındasınız. Bunun hesabını bu şehir soramasa da mutlaka bunun hesabını bir gün vereceksiniz. Kahrolan bu şehir hepinize beddua ediyor olacak.

0 8 Cevap Yaz
Taner 7 Temmuz 2021 13:33

Şikayet tam bir hain..Yazıklar olsun.Ne diyelim.

0 4 Cevap Yaz
Es 7 Temmuz 2021 12:14

DÜSMANİ DİSARİDA ARAMAYA GEREK YOK İCİMİZDEKİ DUSMANLAR YETİYOR.

0 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat