alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehirspor için final niteliğinde!

Videoyu Aç Eskişehirspor için final niteliğinde!
A
a

Eskişehirspor Teknik Direktörü İlhan Var, önümüzdeki haftalardaki Akhisar ve Keçiörengücü maçlarının önemine değinerek, “Gelecek 2 iç saha maçı bizim için final niteliğinde olacak ve bu maçlara çok iyi hazırlanacağız” dedi.

Eskişehirspor haberleri

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) düzenlediği basın toplantısına katılan İlhan Var, Eskişehirspor’un durumu hakkında konuştu. Takım olarak zor bir zamanda olduklarını, taşın altına ellerini değil gövdelerini sokmaları gerektiğini anlatan Var, “Bu görevi seve seve aldık. Geldiğimizde 36 kişilik bir listeyle karşılaştık. Oyuncuların tamamını tanımamız mümkün değildi ve geldikten 1 hafta sonra maça çıktık ve 15 günde 3 tane maça çıkmış olduk. Kimseyi kaybetmek istemediğimiz için bir havuz grubu oluşturduk. Alt yapı hocalarımızla hazırladığımız havuz grubumuz hazır. Oyuncu arkadaşlarımıza bir anda fazla sorumluluk yüklemek istemedik. Serum damlası gibi küçük, ama kalıcı şeyler katmayı ve dirayetli bir takım oluşturmayı hedefledik. Şuanda daha büyük oynama arzusuna sahipler. Kurduğumuz sistemi geliştirerek devam ettirme niyetindeyiz. Yakın zamanda bunu skora yansıtmaya başlayacağız. Takımımız kendi hatalarını görmeye ve bu hataları düzeltmeye başladı. Takımda 15-16 haftalık bir moral düşüşü vardı. Geldiğimizde ilk konuştuğumuz konu buydu. Geriye düştüğümüz maçlarda konsantrasyonumuzu kaybetmeden hatalarımızı düzeltip, devam etmeyi öğreniyoruz” dedi.

“Teknik ekip olarak genç fakat deneyimli bir ekibiz”
Var, açıklamasına, “Galip gelememe alışkanlığı oluşmuş takımda. Beraberlik sevindiriyor, mağlubiyet alışkanlık olmuş, galibiyete çok uzakta bir durumdalar. Bunu ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Fakat bunu hemen yapmamız mümkün değil. Yavaş yavaş bunu ortadan kaldıracağız. Oluşturulan havuzdaki oyuncuların takımdan dışlanma gibi bir durumları yok. Tam aksine onlar Eskişehirspor’un geleceği. Onlar yetiştirip gelecekteki Eskişehirspor için hazırlıyoruz. Bunu ilk geldiğimiz zaman yapmış olduğumuz toplantıda kendilerine söyledik. Teknik ekip olarak genç fakat deneyimli bir ekibiz. Çalışarak, başararak bir şeyleri göstermek istiyoruz herkese” diye devam etti.

“Buğra gibi oyuncular Eskişehirspor’un geleceği”
Takımın altyapısındaki başarılı sporcularından Buğra Çağlıyan hakkında konuşan Eskişehirspor Teknik Direktörü İlhan Var, şunları anlattı:
“Buğra, yaşıtlarının üstünde becerilere sahip olan bir futbolcu. Buğra gibi oyuncular Eskişehirspor’un geleceği. Bizden önce farklı mevkilerde oynatılıp dışarıda kalmış bir futbolcu. Havuz grubunun maçında yeteneğini gördük. Geçen hafta oyuna sokmayı planlarken milli maç teklifi geldi ve milli kampa gitti. Buğra gibi birçok futbolcumuz var ve tamamını Eskişehirspor’a kazandıracağız.”

“Türkiye’nin en güzide taraftar gruplarına sahibiz”
Teknik Direktörü İlhan Var, siyah kırmızı taraftara da değinerek, “Türkiye’nin en güzide taraftar gruplarına sahibiz. Her açıdan bize fazlasıyla destek veriyorlar. Bizleri yalnız bırakmıyorlar. Kulüp ve futbolcularımız bunun farkında. Etkilerinin de farkında. Bu büyük enerjiyi pozitife çevirmek istiyoruz. Önümüzdeki 2 iç saha maçı bizim için final niteliğinde olacak ve bu 2 maça çok iyi hazırlanacağız. Önümüzdeki maçlara büyük hazırlıklarla çıkacağız. Bu maçlar bizim için özel ve seçilmiş maçlar. Bu maçlara hem takımımızı hem şehrimizi hem de kendimizi çok iyi hazırlayacağız. Tabi ki tek planımız hedefimiz rakiplerimizi yenmek” diye anlattı.
Arıman masaustu reklami
1000
icon
gökhan çatal 29 Ekim 2020 23:38

Taraftar düştüğümüz yıldan beri galibiyete başarıya hasret. Başarı beklemek her taraftarın en doğal isteğidir. Bunu yıllardır görememek taraftarı sabırsızlaştırıyor. Borçlar herkesi çok sıktı üzerine kur dan dolayı borç artınca transfer tahtasının açılması hayal oldu. Gerçi açılsada harcanacak para olmayınca açılmasıda anlamsız.bu yıl düşmezsek bir daha böyle kötü günler yaşamayız.

1 5 Cevap Yaz
Ahmet Mehmet 29 Ekim 2020 13:12

Göktuğ Kaan Ünüvar'ı profesyonel yapıp takıma kazandırmak için daha ne bekleniyor

1 6 Cevap Yaz
Tribün cocugu 28 Ekim 2020 22:46

YÖNETİM İSTİFA

2 7 Cevap Yaz
Furkan 28 Ekim 2020 20:48

Biz ne finaller kaybettik

2 10 Cevap Yaz
pompeo 28 Ekim 2020 19:55

Alpay da böyleydi ...

2 13 Cevap Yaz
korhancan 28 Ekim 2020 14:53

Sayın İlhan hoca iyi konuşuyorsun,hoş konuşuyorsun ama gerçekten boş konuşuyorsun.Büyük ESKİŞEHİRSPOR taraftarı bunları yemez,yerse bile yutmaz.Senin ve ekibinin ömrü gün geçtikçe azalıyor.Böyle giderse mevcut yönetim ile beraber el ele tutuşup gideceksiniz.ÇARE=KONGRE

2 27 Cevap Yaz
aynalı 26 28 Ekim 2020 14:25

Her zaman es es e gelen hocalarnı söylediği tek şey en iyi taraftara sahibiz. Merak ediyorum bu cefakar taraftar ne zaman en iyi futbol takımına sahibiz diyebilecek.

2 28 Cevap Yaz
aksak 28 Ekim 2020 14:02

Hoca lafla peynir gemisi yürümüyor. Biz bu söylemleri çok gördük. Her gelen hoca aynı martavalı atıyor. Ama filmin sonu hep kötü bitiyor. geçeceksin bunları. basın önüne geçip martaval atmayı bırakın. İcraat yapın. ne yaptınız? Değişen ne oldu koskoca bir hiç. Belki kupada rakibinizi yener sevinç çığlıkları atarsınız. Ama ben size filmin sonunu söyleyeyim. Koskoca bir hiç ve 2. lig..... Kalmak istiyorsanız ligde. Önce yönetim gidecek sonra yeni lobisi olan yönetim gelecek. Transfer tahtasını açacaklar. Yoksa işimiz THE END.... Yönetim İstifa. başka çaresi yok bu işin. Şimdi başkanın yandaşları cıkar bu yoruma olumsuz puan verirler. hepsine Tın. Varsa Yoksa bizim için ESES...

5 29 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat