alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Eskişehirspor için 16 dosya daha var!

Videoyu Aç Eskişehirspor için 16 dosya daha var!
A
a

Eskişehirspor Başkanvekili İsmail Ilgaz açıklamalarda bulundu. Ilgaz 3 buçuk aylık süreçte yönetim olarak 17 milyon lira para bulduklarını ve puan silme riskini şimdilik ortadan kaldırdıklarını söyledi

Eskişehirspor Başkanvekili İsmail Ilgaz kulübün durumu ve puan silme cezaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. İsmail Ilgaz göreve geldiklerinden bu yana geçen 3 buçuk aylık süreçte yönetim olarak 17 milyon lira para bulduklarını ve puan silme riskini şimdilik ortadan kaldırdıklarını söyledi.

Değerlendirmede bulundu
Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde basın mensupları ile bir araya gelen Eskişehirsporlu yönetici, göreve geldikleri 3 buçuk ayı değerlendirdi. Değerlendirme sırasında Eskişehirspor’un gelir ve giderlerini açıklayan Başkan Vekili İsmail Ilgaz, “Geldiğimizde takımdaki hemen hemen tüm topçular alacağa yönelik ihtarname çekmişti. Hemen operasyona başladık. Oyuncuların hemen hemen hepsinin alacakları ödendi. Takıma da bir moral geldi.” 

Tehlike devam ediyor
“Menajerler, avukatlar ve futbolcular ile bire bir görüşme yaptık. Şartlarımızı söyledik, iskonto yaptık, kısmen peşin ödedik, kısmen de vade yaparak ikna ettik. Bu 6 oyuncu ile puan silme riskini ortadan kaldırdık. Ama bitmiş değil. Geride kalan 16 tane daha yabancı oyuncularla ilgili dosya var. Bunların da sırası geldikçe görüşmelerimiz yapılıyor” dedi. 

Kaynak bulduk
“3-5 aylık süreçte yönetim 17 milyon 225 bin lira kaynak buldu. Eskişehirspor yönetiminin kendi arasında bulduğu para, 6 milyon 110 bin lira. 11 milyon 760 bin lira takımdaki oyunculara ve eski oyunculara ödeme yapıldı. 6 tane FIFA’da bekleyen, aciliyeti bulunan ve puan silme riski ile karşı karşıya kaldığımız futbolculara para ödedik. Bunlara da peşin peşin ödemedik.” 

İşte FIFA'daki dosyalar
Basın mensuplarının FIFA’daki dosyalar hakkında ayrıntılı bilgi istemesi üzerine isimleri de sayan Ilgaz, FİFA’da 22 dosyanın olduğunu, bunlardan 6’sının yapılandırıldığını belirterek, Ruud Boffin, Axel Meye, Ben Khalifa, Sissoko, Pinto, Funes Mori, Lawal, Gekas, Okriasvili, Mongongo, Dede, Bienvenu, Junuor Dossa, Anel Hadziç, Goran Causiç, Fuguries, Defederico, Toko, Kulaç, Felix ve Frankfurt Kulübünün  FIFA’daki dosyalar olduğunu söyledi. 

 
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon
Kadir 25 Mart 2018 18:06

Hani 16 dosyaydı say bakalım

0 0 Cevap Yaz
Patron 24 Mart 2018 16:56

Siz aldınız siz ödeyin

3 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat