alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirspor'da o çağrının ardından...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirspor'da o çağrının ardından...
A
a

Eskişehirspor’un geçtiğimiz gün yaptığı kongreye katılan Odunpazarı Belediyesi Başkanı Av. Kazım Kurt camiaya çağrıda bulunmuştu. ‘500 bin lira verecek 100 tane adam bulmak hepimizin görevi’ ifadelerini kullanan Kurt’un bu çağrısına karşılık hemen geldi. 24 saat geçmeden 4 kişi 100 bin lira bağış yaptı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İş adamları mangalda kül bırakmıyor
“Şehrin hiçbir art niyet ve hesap yapmadan yan yana gelmesi lazım” diyen Başkan Kurt, “25-30 milyona bu iş çözülecek. Eğer Eskişehir bunu çözemiyorsa, birinden bekliyorsa gerçekten yazık. Eskişehir’de büyük sanayiciyim, büyük kurumum diyen en az bin tane sanayici ve kurum var Odunpazarı Belediyesi’nin büyüklüğünde en azından bin tane kurum var. Organize sanayide en az 700 tane büyük işletme var. Lafa gelince mangalda kül bırakmazlar ama bir tane loca bile almazlar” diye konuştu.
 
Hepimizin görevi
Kurt, “O zaman bu iş onların dışında yürüyebilir mi ona bakalım. Kamu kurumlarına bakalım. 3 üniversite, 3 belediye, Şeker Fabrikası, TÜLOMSAŞ, Hava İkmal… Bunların silkintisi bile Eskişehirspor’u ayağa kaldırır. Ama bir helvacı lazım. Bu insanları yan yana getirecek. Ama o yok. Bunu sağlamak zorundayız. Bir kurumun çabasıyla bu iş çözülmez. Eskişehir’deki 50 tane kurum 500’er bin TL verse bu iş çözülür. Bunların bütçe ve bilançosunu sarsmaz bu rakamlar. Bunu sağlayacak güveni oluşturmamız lazım. Biz devreye girdiğimizde siyaset yapıyor diyorlar” dedi.
 
Yan yana gelsinler
Sitemli konuşan Başkan Kurt, “Eskişehirspor şampiyonluğa oynarken protokol tribününde oturanlar gelmeli. Orada insanlara yer bırakmayanlar şimdi gelmeli. Uçaklara binip deplasmana gidenler gelmeli. Bunu sağlamak zorundayız, bu arkadaşları buraya getirmeliyiz. Divan Kuruluna görev verelim. Bunların hepsini çağıralım. Yan yana gelsinler. Hiç oynamayan isimlere borçlar var. Onlarla anlaşanlar arasın anlaşsın, borcunu sildirsin bir şeyler yapsın. Bize bir görev düşüyorsa biz hazırız. Ama bu yükün hepsi bize ağır gelir. Biz Eskişehirspor’a sahip çıktığımız kadar Eskişehirspor’da bize sahip çıkmalı. Destek verenle vermeyeni ayırmalı. O zaman belki bu iş rayına oturur” şeklinde konuştu.
 
Yasağın kalkması lazım
Eskişehirspor’u kurtaracak parayı bulacaklarına inanan Kurt, “Samimi söylüyorum 500’er bin TL verecek 100 tane adam buluruz, bulmalıyız. Hepimize görev düşüyor. Bu kulüpten alacağı olanlara Divan Kurulu’nun yüksek sesle duyuru yapması lazım. ‘3. Lige düştük, paramız yok, yöneticimiz yok. Alın kardeşim siz yönetin bu takımı’ deyin. İmzaları atsınlar transfer yasağını kaldıralım. Her sene -3, -6 puan silme tehlikelerinden kurtulalım. Eskişehirspor için 3. Lig’de 2. Lige çıkmak çok zor bir şey değildir” diyerek sözlerini noktaladı.
 
400 bin lira toplandı
Odunpazarı Belediyesi Başkanın Kazım Kurt’un bu konuşmasının üzerinden birkaç saat geçtikten sonra eski yönetici Fatih Baturaygil 100 bin TL’lik katkıda bulunarak Kurt’un yaktığı umut ışığına ilk desteği verdi. Baturaygil’in ardından İş İnsanı Taylan Şahin, Mustafa Atılgan ve Es Es’in eski başkanı Nebi Hatipoğlu da 100’er bin TL bağışladı.
 
Kazım Kurt’un çağrısı sonrası kulübe destek olanlar
Fatih Baturaygil          100 bin TL
Taylan Şahin              100 bin TL
Mustafa Atılgan          100 bin TL
Nebi Hatipoğlu           100 bin TL
 
Hatipoğlu da çağrıda bulundu
Eskişehirspor’un eski başkanı Nebi Hatipoğlu, Kazım Kurt’un çağrısının ardından kulübe 100 bin TL’lik destek verdi. Hatipoğlu yaptığı açıklamada, “Kazım Kurt başkanımızın yapmış olduğu bu çağrı çok kıymetli. 100 bin TL ile ben de destek oluyorum. Oda başkanları, belediye başkanları, sanayicilerimiz bu çağrıya kayıtsız kalmamalı. Eskişehirspor'un borcu 50-60 milyona kapatılabilir bir borç” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon
9 Haziran 2022 23:05

Bu yönetimde gitmeden yardım olmaz çünkü bu baskanda yönetimide halılın mesudun dostu

2 0 Cevap Yaz
Esk26 7 Haziran 2022 20:10

50 kişi daha destek olsa zaten sıkıntı çözülür enazindan 2.ci lige çıkıp 2.ci ligde kalalım 2 sene bidaha toparlanır bu takım

0 3 Cevap Yaz
Eses2626 7 Haziran 2022 16:48

Başkanları parayı yesin sonra iş adamları para yardımı yapsın kim yapar?

1 3 Cevap Yaz
Vatandaş 7 Haziran 2022 06:31

Belediye başkanları takım düşüncemi aklına geldi destek olmak

8 2 Cevap Yaz
Vatandas 6 Haziran 2022 13:21

Su fabrikalari kurarken devletten aldiginiz geri odemesiz hibelerin 1000 de birini verseniz yeter sayin sanayiciler.

2 22 Cevap Yaz
ahmet 6 Haziran 2022 12:43

En az 100 kişiyi bulmalı ama olmayacak.

2 16 Cevap Yaz
para 6 Haziran 2022 12:20

eski mustafa ve berber nerdesiniz atın bakalım görelim sevginizi menfaat varken her kes sever

2 17 Cevap Yaz
Emirdagli 6 Haziran 2022 12:05

Sarraflar.faizci bankalar.esnafta butcesine gore katki yapar isterse.

3 15 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat