alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirliler dikkat, Valiliğe yazı gönderildi: Önemli PCR testi kararı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirliler dikkat, Valiliğe yazı gönderildi: Önemli PCR testi kararı!
A
a

İçişleri Bakanlığı, aşısız vatandaşların seyahat ve toplu etkinlik gibi faaliyetlerde PCR testinin zorunluluğunu kaldırdığını duyurdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bakanlık tarafından 81 il valiliğine gönderilen yazıda, aşısız ve aşı sürecini tamamlamayan kişilerle ilgili seyahat ve sosyal etkinlik alanlarındaki genelgenin yürürlükten kaldırıldığı bildirildi. Bu sayede aşı olmayan ve aşı süreci tamamlanmayan kişiler için zorunlu PCR testi kaldırılmış oldu.

Yeni düzenlemelerin yer aldığı yazıda şu ifadeler yer aldı:
“Aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatlerden önce, konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce, Milli Eğitim Bakanlığı okullarında görev yapmakta olan personele (öğretmen, servis şoförü, temizlik personeli vb.), tüm kamu ve özel işyerlerinde çalışanlara, kamu ve özel kurumlar tarafından düzenlenen öğrenci kamplarına katılacak kişilere PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığının değerlendirildiği bildirilmiştir.”
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
ömer 17 Ocak 2022 21:30

Bütçede test kitine ayıracak para olmayınca böyle bir yola başvurdular tahminimce

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir