alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehirliler dikkat: O yasak 1 ay daha uzatıldı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirliler dikkat: O yasak 1 ay daha uzatıldı!
A
a

Eskişehir Valiliği, Eskişehir genelinde geçerli olmak üzere sinema salonlarının faaliyet göstermelerinin 1 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelenmesine karar verildiğini duyurdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Valiliği salonlarının faaliyet göstermelerinin 1 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelenmesine karar verildiğini duyurdu.

Valilikten yuapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Koronavirüs (COVID-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlikmaske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; salgının genel seyrinin ve Sağlık Bakanlığı ile Koronavirüs Bilim Kurulunun önerilerinin değerlendirilmesi sonucunda Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda belirlenmektedir.
 
Bu kapsamda;
  1. İçişleri Bakanlığının 01.06.2021 tarihli ve 8962 sayılı Genelgesi ve salgınla mücadele tedbirlerinde devamlılığın sağlanması hususu göz önünde bulundurularak, ilimiz genelinde geçerli olmak üzere sinema salonlarının faaliyet göstermelerinin 01 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelenmesine,
Pandemi ile ilgili alınan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uymayanlara;
  • Birinci ihlalde uyarı,
  • İkinci ihlalde 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası,
  • İşyeri/işletmenin vatandaşlarımızın sağlığını koruyabilecek şekilde uygun hale getirilmesi için üçüncü ihlalde 3 gün; dördüncü ihlalde 1 ay süreyle faaliyet durdurma cezalarının uygulanmasına,
Ayrıca 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına,
Oy birliği ile karar verilmiştir.
 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Yurttaş 2 Haziran 2021 13:59

Umarım sinemaların açılacağı tarihte, yine başa dönmüş olmayız. Halkımız bu normalleşmeyi de "virüs ortadan tamamen kalktı" diye algılamasın ne olur.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat