alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Eskişehir yine başkent seçildi

Videoyu Aç Eskişehir yine başkent seçildi
A
a

Üniversite Araştırmaları Laboratuarı (ÜNİAR) tarafından binlerce öğrenci içerisinde yapılan ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri’ araştırmasında Eskişehir, bir kez daha Türkiye’nin üniversite öğrenci başkenti seçildi.

Eskişehir’in araştırma ile Türkiye’nin öğrenci ve eğitim başkenti olduğunun tescillendiğini vurgulayan Başkan Büyükerşen, “Kısa bir zaman sonra açıklanacak üniversite sınav sonuçlarının tüm öğrenci adayları için hayırlı olmasını diliyor, puanları yeterli olan tüm öğrencilerimizi ‘Öğrenci Başkenti Eskişehir’e bekliyoruz” dedi.

Öğrenci Başkenti Eskişehir
Eskişehir, 81 ilde 172 üniversitede yapılan Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri araştırmasında Türkiye’nin öğrenci başkenti seçildi. ÜNİAR kurucuları Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre 26 bin 513 öğrencinin birçok farklı alandaki memnuniyetleri belirlendi. Güven, eğlence, spor, halkla ilişkiler, halkın tutumu, sanatsal ve kültürel etkinlikler gibi konularda öğrencilerin cevaplarına göre belirlenen araştırmanın sonucunda üniversite öğrencilerinin yaşamaktan en memnun oldukları şehir, Eskişehir oldu.

Prof. Dr. Cemil Yücel “ Öğrencilerin mutlu olabileceği projeler üreterek Eskişehir’i Türkiye’nin öğrenci başkenti durumuna getirdiniz. Hayata geçirdiğiniz başarılı şehircilik çalışmaları ile Eskişehir öğrencilerin gönlündeki okumak istedikleri ilk şehirler arasında yerini alıyor. Kentin her noktası üniversite kokuyor, bu çalışmalarınızdan dolayı Türk gençliği adına sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Araştırma sonuçlarından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Araştırma sonuçlarının tercih döneminde adayların kararlarını olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Şehrimiz üniversite öğrencilerine hiçbir zaman hayal kırıklığı yaşatmamıştır. Eskişehir’i tercih edecek öğrenci arkadaşlarımız da Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinden biri olan Eskişehir’de dolu dolu bir eğitim öğretim hayatı geçireceklerinden şüphe duymasınlar. Çünkü Eskişehirliler öğrenci olarak kentimize gelenleri, kendi çocukları gibi sever, bağırlarına basarlar. 2 önemli üniversitesi ile öğrenciler sadece kampuslarda değil, tiyatroları, orkestraları, festivalleri, modern park ve müzeleri ile Eskişehir’in her köşesinde kendilerini her yönden geliştirme imkânı bulacaklardır. Eskişehir’e değer katacak tüm öğrencilerimizi öğrenci başkenti Eskişehir’e bekliyoruz” dedi.
 
1000
icon
Sedat 25 Temmuz 2018 14:05

Tesekkurler buyukersen senin hakkini odeyemeyiz

2 2 Cevap Yaz
Ali 25 Temmuz 2018 11:27

Bende Eskişehir'de yaşayan 50 yıllık bir Eskişehirli olarak şehrindeki ahlaki çöküşe dikkat çekeyim.Anne ve babalar çocuklarınızı bu şehirde başıboş bırakmayın takip edin barlar cafeler gece hayatı çok cezbedici lütfen dikkat edin

5 7 Cevap Yaz
Mukadder 25 Temmuz 2018 10:48

Aman dikkat, belediyeye sahip çıkın.Erken seçimde olduğu gibi kötüleme politikasına başladılar.Siz de erken başlayın çalíşmalarıníza

3 3 Cevap Yaz
Ziya 24 Temmuz 2018 19:46

OGRENCİ BAŞINA DUSEN CAFE BAR SAYİSİ DA EN COK ESKİSEHİRDE HERHALDE !!!

6 6 Cevap Yaz
latif 24 Temmuz 2018 14:19

2 değil 3 üniversitemiz var

3 7 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat