alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir vizyonu Türkiye'ye örnek

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir vizyonu Türkiye'ye örnek
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlen yerel yönetimlerle Eskişehir başarısı örneği toplantısında, Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek deneyimlerini paylaştı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP tarafından Malatya’da düzenlenen Yerel Yönetimlerde Eskişehir Başarısı Örneği toplantısına katıldı. Toplantıda Büyükerşen, şehrimizde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar hakkında bilgi vererek deneyimlerini paylaştı. Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenen programa, Eskişehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ile sivil toplum kuruluşların temsilcileri, dernek başkanları ve partililer katıldı. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, yaptığı açılış konuşmasında, “Yıllardır Cumhuriyet Halk Partisinin yerel yönetimlerdeki başarısını hepimiz görüyoruz. Önümüzdeki dönemlerde halkın kendi iktidarını da kuracağız" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, “Aslında kimi kentler deyince aklımıza isimler geliyor. Malatya deyince akla İsmet İnönü geliyor, Turgut Özal geliyor. Eskişehir de deyince akla Yılmaz Büyükerşen geliyor. Hocamızın yaptığı çalışmalar tamda Cumhuriyetin projesidir. Fakir ve yoksul bir ailenin çocuğu geliyor, önce üniversitede hoca oluyor. Onun bu yaptıkları aslında Cumhuriyetin tam kendisidir. Yılmaz Büyükerşen bütün dünyaya Anadolu insanının neler yapabileceğini en güzel şekilde göstermiştir ve onu burada ağırlamaktan tekrar gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Gurur duyuyorum
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen "Bu mevsimde ve tam belediye bütçelerinin hazırlandığı dönemde buradayım. Biliyorsunuz ben maliye hocasıyım. Biliyorsunuz ve bütçeye de çok dikkat ederim. Eskişehir'deki arkadaşlarımı bırakıp buraya geldim ve beni buraya Veli’den başka getiremezdi. Çünkü çok sevdiğim bir öğrencimdi. Daha evvel Rektörlük görevini yaparken, Malatya'ya iki seyahatimi hatırlıyorum. Yani daha önce de gelmiştim ama Malatya çok değişmiş ve ben burada olmaktan gurur duyuyorum" diye konuştu. Toplantının devamında Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 
Kaynak : Anadolu Gazetesi
Ariman web reklam 2
1000
icon
Sevda bilir 1 Aralık 2019 14:20

Gülüyorum sadece..suya nasıl zam yapılır onumu anlatmış aceba.

1 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat