alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir sokaklarında yine aynı görüntüler var!

Videoyu Aç Eskişehir sokaklarında yine aynı görüntüler var!
A
a

Eskişehir ve Türkiye genelinde uygulanan 80 saatlik sokağa çıkma yasağının bitmesiyle birlikte Eskişehir sokakları kelimenin tam anlamı ile "doldu taştı!"

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir haberi: Yılbaşı nedeniyle ülke genelinde uygulanan 80 saatlik sokağa çıkma yasağının kalkmasının ardından Eskişehir'deki sokaklar yine dolmaya başlarken, birçok yerde oluşan kalabalıklarla sosyal mesafe kuralını hiçe sayıldı.
Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs nedeniyle Türkiye genelinde her hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması uygulanırken, yılbaşı sebebiyle bu kısıtlama perşembe akşamından pazartesi sabahına kadar devam etti. Kısıtlama sürecinde vatandaşların sokağa çıkmaması sonucunda sokak ve caddeler günlerdir sessizliğe bürünmüştü. Diğer yandan sokağa çıkma kısıtlamasının sonucu olarak ise Türkiye’nin günlük Covid-19 vaka sayısı 10 binin aşağı inerek herkesi hem sevindirdi hem de kısıtlamanın önemini bir kez daha hatırlattı. Ancak bu sabahtan itibaren ülke normale dönerken, Eskişehir’de yine virüsün tehlikesini unutup sosyal mesafesiz gezenler gözlemlendi. Kısıtlama günlerinde sessizliğin hâkim olduğu Hamamyolu'nda yan yana oturarak sohbet edenler ayrı dikkat çekti.

Eskişehir sokakları 05 01 2021
Ayrıca yılbaşı bileti için daha önce sosyal mesafesiz kuyruk oluşturan kalabalıkların ardından, bu defa da sonuçları öğrenmek ve çıkar amortileri almak isteyenlerin birikmesi duyarlı vatandaşları korkuttu. Yetkili kurumların denetimlerinin de eksik olduğu gözlemlenen bu bölgede yaşanan sosyal mesafesizliği, kıp kırmızı haritasından yavaş yavaş yeşile dönmekte olan Eskişehir’in geleceğini düşündürüyor.

 
Arıman masaustu reklami
1000
icon
Nilüfer 6 Ocak 2021 11:58

İşi olanda dışarda işi olmayan da insanlar çok umursamaz sosyal mesafe sıfır böyle nasıl kurtulucaz bu hastalık tan

0 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat