alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskisehir Sazova Parkı Masal Şatosu

Videoyu Aç Eskisehir Sazova Parkı Masal Şatosu
A
a

Eskişehir İç Anadolu Bölgesi'nde masal gibi bir şehir ve Eskişehir gezilecek yerler listesindeki en güzel mekanlardan biri de Eskisehir Sazova Parkı. Sazova Parkı'nın içindeki Masal Şatosu da özellikle çocuklar için ayrı bir dünya.

9 Mart 2014 tarihinde açılan Masal Şatosu; Çocukların algı dünyalarına hitap ederek hayal dünyalarını geliştirmek, interaktif oyunlarla kendilerini ifade edebilen bireyler yetişmesine olanak sağlamak, masallar sayesinde hayatı, insanları tanımalarına, problem çözme ve yaratıcı düşünme becerisi geliştirmelerine yardımcı olmak, masallarla oluşan köprü sayesinde yetişkin - çocuk iletişiminin güçlenmesi hedeflenmiştir. Masal Şatosu Nasreddin Hoca, Dede Korkut ve Keloğlan'ı çocuklarla buluşturup Türk Kültürü masallarını, fıkralarını, hikayelerini ziyaretçilere tanıtıyor, eğlenceyle eş zamanlı kültürel, sosyal gelişimi ve bilinçlendirmeyi bir arada sunuyor. Masal Şatosu 8 kule ve 18 kulecik olmak üzere toplamda 26 kuleden oluşmaktadır.

Masal Şatosu kuleleri

GALATA KULESİ - İstanbul
BURGULU KULE - Amasya
SİNDRELLA KULESİ - İstanbul(gravür)
KIZ KULESİ - İstanbul
ADALET KULESİ - İstanbul (Topkapı sarayı)
ULU KULE - Mardin
ÇAN KULESİ - Diyarbakır
YİVLİ KULE – Antalya

Eskişehir Sazova Parkı Masal Şatosu

Masal Şatosu Çalışma saatleri: Pazartesi günleri kapalı olan Masal Şatosu diğer günler saat 10.00 - 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Masal Şatosu Adresi: Ulusal Egemenlik Bulvarı Sazova Mh. Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı Masal Şatosu 26150 Tepebaşı / Eskişehir Telefon (0222) 300 00 15

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat