alexa

Eskişehir o feryadı duydu!

Videoyu Aç Eskişehir o feryadı duydu!
A
a

Eskişehir'e göç eden Kahvecioğlu ailesinin yaşadığı mağduriyet ile ilgili Odunpazarı Belediyesi ve vatandaşlar seferber oldu. Belediye yetkilileri ve vatandaşlar ailenin yakacak ve erzak ihtiyaçlarını karşılamak için Kahvecioğlu ailesiyle iletişime geçti

Eskişehir haberi: Eskişehir dün bu aileden yükselen yardım feryadı üzerine harekete geçti... Geçtiğimiz gün Erenköy Mahallesi’nde yaşayan Gülten ve Güray Kahvecioğlu çiftinin ekonomik sıkıntılarını gündeme getirdik. Ailenin feryadına kulak veren Odunpazarı Belediyesi yetkilileri, dün Kahvecioğlu’nun yaşadığı eve giderek, erzak ve yakacak yardımı yapacağını bildirdi. Aynı şekilde haberi okuyan vatandaşlar ise, sosyal medya üzerinden aileye yardım etmek için seferber oldu. Gazetemizi arayan birçok kişi ailenin adres bilgilerini isteyerek, destek olmak istediklerini söyledi. Şimdi aile yapılacak 
yardımları heyecanla ve merakla bekliyor.

METİN SARAÇ’TAN İŞ DESTEĞİ
Kahvecioğlu ailesine bir güzel haber de Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Metin Saraç’tan geldi. Saraç, gözlerinden engeli olan Güray Kahvecioğlu’nun iş sorununu çözeceğini ve kendi fabrikası olan boyPlast’ta istihdam edeceğini duyurdu.

Eskişehir halkı çok duyarlı

Ailenin yardıma ihtiyacı olduğunu anlatan Erenköy Mahalle Muhtarı Osman Çalış ise, “Sosyal medyadan çok kişi ulaştı bana. Yardımcı olmaya çalışıyoruz. İhtiyaçları var. Erzak, yakacak ihtiyaçları acil olanlar bunlar. Evlerinde doğru düzgün bir şey yok. Biz her türlü yardımı ulaştırmaya hazırız. Evini isteyenlere gösteririz. Aile ile görüştürürüz. İstanbul’dan bir iş insanı arayıp elinden geleni yapmak istediğini söyledi. Vatandaşlarımız çok duyarlı” dedi.

Aileden teşekkür

Yardım etmek isteyenlere teşekkür eden Güray Kahvecioğlu, “Çok teşekkür ederim. Sağ olsunlar. İnşallah yardım ederler bize. Ben buraya Düzce’den geldim hanımın yanına. Maaş durumum yok. Eşyamız, hiçbir şeyimiz yok. Hanımla beraber geçinmeye çalışıyoruz. Odunpazarı Belediyesi geldi. ‘Size yardım edeceğiz’ dedi. Yardım eden insanlara çok teşekkür ederim. İnşallah bu aileyi güldüreceksiniz” diye konuştu. 
1000
icon
NAZMİ EKİNCEK 5 Kasım 2019 13:53

çok güzel hareketler bunlar keşke sık sık millete örnek haberler olmalı kutlarım

1 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

AYD Yapı