alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Eskişehir'in küçük mucidine Büyükerşen'den destek

Videoyu Aç Eskişehir'in küçük mucidine Büyükerşen'den destek
A
a

Kendi imkanlarıyla fabrika işçileri için labirent yapıyı çözüp ilerleyebilen robot yapımını gerçekleştiren 10 yaşındaki Mira Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’i ziyaret ederek, çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Başkan Büyükerşen, küçük Mira’yı ve ailesini kutlayarak, bundan sonra yapacağı çalışmalar için destek olacaklarını söyledi.

Eskişehir’de yaz tatilinde öğrendiği kodlama sistemiyle, labirent yapı içinde kolayca yolunu bulabilen bir robot yapan Ahmet Necdet Sezer Ortaokulu öğrencisi Mira Küçük, hedeflerini ve çalışmalarını anlatmak için Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’i ziyaret etti.
    
Küçük Mira’nın robot yapımı konusundaki başarısının çok önemli olduğunu belirten Başkan Büyükerşen, küçük kızı kutladı. Babasının temin ettiği parçalarla yazılımını kendisinin gerçekleştirdiği robotun işlevini anlatan küçük Mira, kendi hazırladığı minik radyoyu Başkan Büyükerşen’e hediye etti.
    
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen küçük Mira’nın anne ve babasın da kutlayarak, “ Geliştirdiği robotun işlevi çok özel seçilmiş. Fabrikalardaki çalışanların daha az yorulmasını sağlayacak bu robotun insanlığa yararı çok olacaktır. Büyükşehir olarak çocuklarımızın geleceğin teknolojilerini öğrenmeleri ve ülkemizi daha iyi noktalara götürmeleri için Bilim Deney Merkezi ve Uzay Evi’ni onlar için açtık. Mira kızımızın ilerde daha büyük işlere imza atacağına inanıyorum. Bizde kendisine malzeme temini konusunda destek vereceğiz” dedi.
 
Başkan Büyükerşen’e desteklerinden dolayı teşekkür eden Mira Küçük, hava kirliliğine neden olan fabrikaların dumanlarını yok edecek, hava süzgeci yapmayı hedeflediğini söyledi.
 
1000
icon
Ertan 31 Ağustos 2018 01:57

Esese destek ver hoca önce

0 0 Cevap Yaz
Kazim barut 30 Ağustos 2018 18:23

Eskisehir in markası Eskisehirspor a niye destek yok hocam...Eskisehirspor markadır.. UNUTMA

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat