alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'in "yeşil" gururu! Bir milyar...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'in "yeşil" gururu! Bir milyar...
A
a

Kuruluşundan bu yana yaklaşık 1 milyar fidan üreten Eskişehir Orman Fidanlığında yetiştirilen fidanlar, son günlerde bazı illerde meydana gelen yangınlarda zarar gören alanların yeşillendirilmesi için kullanılacak

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Kuruluşundan bu yana yaklaşık 1 milyar fidan üreten Eskişehir Orman Fidanlığında yetiştirilen fidanlar, son günlerde bazı illerde meydana gelen yangınlarda zarar gören alanların yeşillendirilmesi için kullanılacak.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 1937 yılında kurulan 1695 dekar alana sahip tesiste karaçam, kızılçam, fıstık çamı, sedir, akasya, akçaağaç, badem, ceviz ve dişbudak gibi fidanların dikime hazır olduğu bildirildi.

Açıklamada, ısı, nem ve gübre dengesine dikkat edilerek 11 milyon fidanın yetiştirildiği, 1 yaşından 10 yaşına kadar her boydan fidanın bulunduğu Eskişehir Orman Fidanlığından, Manavgat başta olmak üzere bölgeye fidan gönderileceği aktarıldı.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünün sorumluluk alanındaki Afyonkarahisar'da ise 2 fidanlığın bulunduğu belirtilen açıklamada, Sorkun ve Şuhut fidanlıklarında da karaçam, sedir, mahlep, akasya, badem, akçaağaç ve dişbudak türlerinden 3 milyon fidanın yanan sahalara gönderileceği duyuruldu.

 

Ariman web reklam 2
1000
icon
Ömer 18 Ağustos 2021 22:22

Başka illere fide yolluyor kendi şehrine fide yollamıyor.Birakin eskişehir çöl gibi kalsın,siz antalyaya ,afyona yollayın fidanları.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat