alexa

Eskişehir'i koruyacağız!

Videoyu Aç Eskişehir'i koruyacağız!
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Gündüzler Mahallesi’nde ikamet eden kadınları ağırladı. Başkan Ataç’ı ziyaret eden kadınlar, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra kömürlü termik santral projesine karşı verdiği mücadeleden dolayı teşekkür etti.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Gündüzler Mahallesi sakini kadınlar ile makamında bir araya geldi. Başkan Ataç’ı ziyaret eden kadınlar, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra Eskişehir’e yapılması planlanan kömürlü termik santral projesine karşı verdiği mücadeleden dolayı da kendisine teşekkür etti.

Buluşmada konuşan kadınlar, “Ahmet Başkanımızı çok seviyoruz. Kendisi bizler için çalışıyor. Köyken mahalle olduk, artık Tepebaşı’na bağlıyız. İyi ki Ahmet Ataç bizim de belediye başkanımız oldu. Belediye hizmetlerinden çok memnunuz. Başkanımız her zaman yanımızda. Ayrıca mahallemizin yanı başına yapılacak kömürlü termik santrali istemiyoruz. Buraya termik santral yapılması tarımı, sağlığı ve geleceğimizi mahvedecek. Bunu engellemek için Ahmet Başkan başından beri verdiği mücadele ile yanımızda oldu. Açtığı davaların yararımıza sonuçlandığını öğrenince çok sevindik. Bu işten vaz geçilsin. Onun bizim yanımızda olduğu gibi bizde Ahmet Başkan’ın yanındayız” diye konuştular.

Başkan Ataç da “Bugün bu ziyaretiniz ile beni çok mutlu ettiniz. Beyler alınmasın ama kadınlarımızdan yaptığımız işler hakkında olumlu dönüşleri ile ayrıca mutlu oluyorum. Her zaman dediğim gibi, eşitçe dağılan kaliteli hizmet bizim için çok önemli. Eğer bu anlayış ile belediyecilik yapmıyor olsaydık, Gündüzler gibi uzak bir mahallemizde böyle bir memnuniyet oluşmazdı. Kömürlü termik santral konusunda hukuki açıdan güzel bir mesafe aldık. Alpu Ovası gibi son derece verimli ve tarımsal açıdan üst düzeyde kıymetli bir alanın, kömürlü termik santral gibi bir kötülük ile kaplanması kabul edilemez. Sizlerle birlikte verdiğimiz bu tepki çok önemli. Anadolu’nun tahıl ambarı olan bu topraklara, böyle bir kötülük yapmalarına izin vermeyeceğiz. Sizlerin bize olan destekleri de bu mücadelede çok önemli. Hep birlikte Eskişehir’imizi korumaya ve daha güzel günlere taşımaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat