alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir halkı koltukta onları görünce mutlu oluyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir halkı koltukta onları görünce mutlu oluyor
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde 2020 yılında göreve başlayan kadın otobüs şoförleri, iş başvurusunda bulunacak ve çalışma arkadaşları olacak kadınlar için şoförlük deneyimlerini paylaştı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde işe başlayacak kadın şoför adayları için açıklamalarda bulunan deneyimli kadın şoförler, her kadının her işi yapabileceğini belirterek, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapmaktan çok mutluyuz. Yeni iş başvurusunda bulunacak kadınlar gönül rahatlığıyla başvuruda bulunabilirler. Eskişehir halkı trafikte bizlere karşı çok saygılı. Hem taşıdığımız yolculardan hem de trafikte bizimle karşılaşan sürücülerden bu güne kadar hep iyi tepkiler aldık. Eskişehir’in aydın halkı bizleri şoför koltuğunda gördüğünde mutlu oluyor. Kadınların imkânları elinden alınmadığında her işi layıkıyla yapabileceğine inanıyoruz. İş başvurusunda bulunacak yeni çalışma arkadaşlarımıza şimdiden hoş geldin diyor ve bu yolculukta kendileri başarılar diliyoruz. Başta bizlere bu istihdamı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e ve desteklerini bizlerden esirgemeyen çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” ifadeleri ile düşüncelerini dile getirdiler.

Kadın istihdamına çok önem verdiklerini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Tramvaylarımız hizmete başladığı günden itibaren kadın vatmanlarımız görev yapıyor. Kadın otobüs şoförlerimiz de geçen yıl otobüs filomuzda çalışmaya başladı. Ulaşım filomuzda kadın istihdamını arttırmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda başvuru yapmak isteyen kadın adaylarımız belgeleri ile birlikte Ulaşım Dairesi Başkanlığımıza bekliyoruz” dedi.
Ariman web reklam 2
1000
icon
Es esli 26 Nisan 2021 19:13

Herkes kendi işini yapsın

1 1 Cevap Yaz
Söğütlü 26 Nisan 2021 17:12

Durakta 15 dk daha fazladan bekleyip bı sonraki otobüse biniyorum asla binmem

1 1 Cevap Yaz
Vatandaş 26 Nisan 2021 17:09

Sonra erkekler niye evlenmiyor yapılacak iş mi kaldı erkekler çalışsın evine baksın .......

1 1 Cevap Yaz
Marmara kazim 26 Nisan 2021 13:35

Bugün bunlardan birinin arabasına bindim.Umarim bidaha denkgelmem

3 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Comdata web reklamı
Eskişehir Kent Konseyi Ramazan Tebriği - web
Eskişehir Barosu Ramazan Bayramı tebriği - web
ESO Ramazan Bayramı tebriği web