alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'e müjde! 19 il arasında açıklandı...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'e müjde! 19 il arasında açıklandı...
A
a

Eskişehir'e portatif yüzme havuzu kurulacağı müjdesi Gençlik ve Spor Bakanlığınca duyuruldu

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir haberi: Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye’nin dört bir yanında başlattığı spor seferberliği devam ediyor. Bakanlık 19 ilde 100 adet portatif yüzme havuzlarının yapım çalışmalarını başlattı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye'nin dört bir yanına inşa ettiği portatif yüzme havuzları ile gençlere yüzme imkanı sunuyor. Bakanlık, son olarak 19 ilde hayata geçireceği portatif yüzme havuzlarıyla gençlere ücretsiz ve hijyenik şartlarda uzman eğitmenler eşliğinde yüzme dersi almasına da olanak sağlıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği portatif yüzme havuzları, özellikle yaz aylarında hem serinlemek hem de sportif faaliyetlerin yapılması açısından oldukça ilgi görüyor.

Bakanlık’tan "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi
Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi de tüm Türkiye'de başarıyla devam ediyor. Öğrenciler tarafından oldukça ilgi gösterilen projede öğrencilerin tamamına, insan sağlığına birçok faydası bulunan özellikle de gelişim çağındaki çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan yüzme sporu öğretilerek sağlıklı bir neslin yetiştirilmesi hedefleniyor. 81 ilde devam eden projede 2020 yılı sonuna kadar 1 milyon kişiye yüzme öğretilmesi hedefleniyor.

“Sporun tabana yayılabilmesi için erişilebilir olmalı”
Bakanlık olarak "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" dediklerini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "19 ilde hayata geçireceğimiz portatif yüzme havuzlarımız hayırlı olsun. Halkın yüzmeye erişimi ve yeni sporcular yetişmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Sporun tabana yayılması için erişebilir olması gerekiyor ve bizler de bu bilinçle çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Portatif yüzme havuzlarının inşa edileceği iller ise şöyle:
"Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Şanlıurfa."

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Es esli 2 Ağustos 2020 15:51

Her kesse iyi bayramlar. İsmi ATATÜRK diye stadı yüzme havuzunu yıkan akp yeni Kent Te yapılması gereken havuzu niye halk ın hizmetine sunmuyor..

0 1 Cevap Yaz
Seçkin 2 Ağustos 2020 13:43

Yüzme kursları açılmıyor ki bunu da yapsan ne olacak. Virüs bulaşacaksa hamamlarda da bulaşır. Aynı konumdaki hamamlar açık su sporları merkezleri kapalı. Gerçi yapılsın Eskişehirimize yapılan her yenilik iyidir fakat diğer yüzme kursları da açılsın.

1 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat