alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'e bir güzel haber daha: Yeni fabrika!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'e bir güzel haber daha: Yeni fabrika!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden olan Halk Ekmek, son teknoloji ile donatılmış yeni tesisine kavuşuyor. Ankara Yolu üzerinde yaklaşık 6 bin metrekarelik alanı kapsayan yeni fabrikanın sene sonuna kadar hizmete açılması planlanıyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 2001 yılından bu yana Eskişehirlilerin sağlıklı, ekonomik ekmek ihtiyacını karşılayan Halk Ekmek Tesisleri’ni yeniliyor. Gerek mevcut tesisin kapasitesinin artan ihtiyaca cevap verememesi gerek teknolojisinin eskimesi nedeniyle yeni tesis kurulumu için çalışmalara başlanıldı.
Bir taraftan Halk Süt ve süt ürünleri, Halk Yumurta gibi temel besin ürünlerini Eskişehirliler ile buluşturan Halk Ekmek A.Ş, inşaatına başlanan fabrikanın tamamlanması ile her yönüyle Türkiye’nin örnek gösterilen işletmelerinden biri haline gelecek.
Yeni inşaat ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Uzun yıllardır çok önemli bir sosyal proje olan Halk Ekmek,  sessiz sedasız her gün on binlerce ailenin bütçesine ufak da olsa katkı sağlıyor. Özellikle ekonomik krizin derinleştiği bugünlerde tüm güçlüklere rağmen üretimini arttırarak daha fazla vatandaşımızın yanında olmaya, aile bütçelerine destek olmaya devam ediyoruz. Yenilemiş olduğumuz büfelere pek çok mahallemizden talepler geliyor. Bir taraftan da bu konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Halk Ekmek’ten vatandaşa 15 Milyonluk destek
Başkan Büyükerşen “Son 1 yıl içerisinde 15 milyon 453 bin adet somun ekmek üretimi gerçekleştiren Halk Ekmek, ucuz fiyat politikası ile yaklaşık 15 milyon TL’ye yakın bir paranın vatandaşımızın cebinde kalmasına olanak sağlamıştır. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda yeni ve modern bir fabrikanın kurulması için yeni tesislerimizin yapımına başladık. Ankara Yolu Yaş Sebze ve Meyve Hali yanında bulunan arazimize yapmakta olduğumuz tesis her yönüyle Türkiye’nin örnek ekmek üretim fabrikalarından biri olacaktır. Öyle sanıyorum ki 2023 yılının başında tesisimiz hizmete başlayacak. Yeni tesisle birlikte yeni ekmek çeşitlerini de halkımızın beğenisine sunmayı planlıyoruz. Bu güzide yatırımımızın da şimdiden şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


 
1000
icon
Çöyaklílar içinde ekmek üretirsiniz umarim glutensiz ekmek 2 Ağustos 2022 22:42

Reyhan şanal

0 1 Cevap Yaz
Mühendis 31 Temmuz 2022 23:46

Bu proje bu yıl sunu değil öteki yıl sonunda bitmez. Gerçekçi olalım.

3 2 Cevap Yaz
Esnaf 31 Temmuz 2022 20:49

Ekmek zaten ucuz ulaşım çok pahalı

8 2 Cevap Yaz
Bayi

Sade ulaşım mı suya son üç yılda %124 zam yaptılar.

2 2
imdat erdoğdu 31 Temmuz 2022 15:03

Gulutensiz ekmek üretim yapan olsun

1 6 Cevap Yaz
Vatandaş

Hee ekmeği buldun sipariş veriyorsun. Haklısın amma dediğini yapacak bir belediye yok maalesef eskişehir de. Kaldıki açılış da üç yıl sonu.

8 5
Katandaş

Seni bilmiyorum da, biz 2022 yılına giriş yapalı 7 ay oldu hacı abi. 2023 başında hizmete başlayacak tesis, bizim zaman akışımızda 6 ay falan ediyor. Tabii sana göre bu süre 40 da edebilir, 3 de...

2 5
imdat erdoğdu 31 Temmuz 2022 15:02

Gulutensiz ekmek üretim istiyoruz

2 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat