alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de yine yasak! 15 gün süreyle...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de yine yasak! 15 gün süreyle...
A
a

Eskişehir Valiliği, yaptığı açıklama ile Eskişehir'de tekrar 15 gün süre ile kamuya açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinliğin yasaklandığını duyurdu

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Valiliği, yaptığı açıklama ile Eskişehir'de tekrar 15 gün süre ile kamuya açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinliğin yasaklandığını duyurdu. Valilik, karara gerekçe olarak LGBTİ derneklerinin "Onur Haftası" kapsamında gerçekleştirmek istediği etkinliklere engel olunması ve genel ahlakın korunmasını gerekçe gösterdi.
İşte Eskişehir Valiliği'nin yaptığı açıklama;

Basın yayın organları ve sosyal medya platformlarından kimi LGBTİ (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans ve İntersex) dernekleri, benzeri oluşumlar ve gruplar tarafından, Haziran ayının sonlarında “Onur Haftası” adı altında İlimizin de aralarında yer aldığı bazı illerde etkinlikler gerçekleştirmek istendiği, genel ahlaka karşı bir takım tutum ve davranışlar içeren bu tür etkinliklerin toplumun tepkisine yol açabileceği, radikal görüşlere sahip kimi kişi ve gruplar tarafından, sosyal medya platformları ve bazı basın yayın organları üzerinden yapılması istenen etkinliklere karşı tepki gösterildiği,

Tüm bunlar göz önüne alındığında; yapılmak istenen etkinliklerin her türlü provokasyona ve eyleme açık olduğu, toplumda farklı görüşteki grupların bir araya gelerek çıkarılması muhtemel olaylar ile kamu huzuru ve genel asayişin bozulabileceği, özellikle açık yer toplantılarına katılacaklar da dahil olmak üzere halkın huzur ve güvenliğinin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, genel sağlığın ve genel ahlakın, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasının zaafiyete uğrayabileceği değerlendirilmektedir.
Bu nedenle, kamu esenliğinin ve genel asayişin devamının sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın, genel ahlakın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla,
5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesinin (a) ve (c) fıkraları ile 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesindeki hükümler gereğince, ilimiz genelinde (Jandarma Sorumluluk Bölgeleri Dahil Olmak Üzere) LGBTİ (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans ve İntersex) dernekleri, benzeri oluşumlar ve gruplar ile bu grupların yapmış olduğu bu tür eylemleri desteklemek veya protesto etmek amacıyla İlimizde kamuya açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinliğin (toplanma ve toplanma teşebbüsünde bulunma, basın açıklaması, yürüyüş, oturma eylemi, stant/çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş/pankart asma, protesto eylemi, şenlik, festival vb.) Eskişehir Valiliğinin 22.06.2022 tarih ve 378 sayılı kararı ile 23.06.2022 tarihi saat: 00.01 ile 07.07.2022 tarihi saat:24.00’a kadar (15) gün süreyle yasaklanmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 
Kaynak : AnadoluGazetesi.com
1000
icon
Vatandaş 25 Haziran 2022 08:48

Valimiz doğru kararlar alıyor arkasını bir yere yaslayan karla hareket eden zihniyeti kınıyoruz

0 0 Cevap Yaz
Hukukçu 24 Haziran 2022 22:13

Valinin kararı mülki idareci olarak doğrudur. Toplumun huzuru ve güvenliği herkesin herşeyin üstündedir.

0 0 Cevap Yaz
Seçmen 24 Haziran 2022 14:59

Kendi ülkesinin devletinin temsilcisi yüce bir makamın valinin kararına dahi saygı göstermeyen bu zihniyet gelecekte muhalefet dahi olamayacak.

0 0 Cevap Yaz
Aaaa 24 Haziran 2022 10:38

Sayın valim, akp belediyesi temmuz başında etkinlik düzenliyor, onuda yasaklıyormusun? Yoksa derdin kendi görüş inanış ve hareketlerine uymayanları engellemekmi?

4 1 Cevap Yaz
Vatandaş 23 Haziran 2022 23:34

Valimizi destekliyoruz arkasındayız. Ülkeyi azgınlara bırakacak değiliz ya.

6 8 Cevap Yaz
Muzaffer tuna 23 Haziran 2022 21:55

Allah razı olsun Erol Ayyıldızdan . İyiki varsın

8 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat