alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de vatandaş kara kara düşünüyor! Fiyatı dudak uçuklatıyor...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de vatandaş kara kara düşünüyor! Fiyatı dudak uçuklatıyor...
A
a

Ekonomik sıkıntıların yaşandığı şu günlerde kıyma fiyatındaki artış adeta dudak uçuklattı. Kıymanın kilosu 140 liradan tezgahlarda yer aldı. Vatandaşlar kıymayı nasıl alacağını kara kara düşünüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kasap Kadir Şen, kırmızı et satışları hakkında konuştu. Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşın evinde et olduğunu belirten Şen, bunun şu an için satışları düşürdüğünü söyledi. Şen, “Bayram öncesi işler iyiydi. İş oldu. Kurban kesemeyen vatandaş arife günü et aldı. 9 günlük tatil de işleri etkiledi. Vatandaşlar şehir dışına çıktı. Et fiyatları aynı. Şu an zam yok” dedi.

KUŞBAŞI 150 LİRAYA ÇIKTI
Et fiyatları hakkında bilgi veren Şen, “1 kilo kıyma 140 lira, kuşbaşı 150 lira, rosto 155 kira, biftek 170 lira, kuzu kuşbaşı 155 lira. Önümüzdeki günlerde zam beklemiyoruz. Kurban Bayramı nedeniyle yakın zamanda et fiyatlarına zam gelmez diye düşünüyorum. Memur ve emekliler maaş alıncaya kadar ete zam gelmez. Vatandaşın elinde bayram nedeniyle et var” diye konuştu.

ESKİYE ORANLA İŞLER AZ
Eskiye oranla işlerde düşüş olduğunu da söyleyen Şen, “Vatandaş yine de mümkün olduğunca alışverişini yapmaya çalışıyor. Yüzde 50 nakit, yüzde 50 kartla alışveriş yapılıyor. Vatandaş eskisi kadar nakit veremiyor. Tabi bayram öncesi devlet vatandaşa maaş verdiği için de satışlar oldu diyebilirim” ifadelerini kullandı.  
1000
icon
Çiftelerli 16 Temmuz 2022 12:44

Türkiye Cumhuriyet i böyle bir enflasyon yaşamadı vatandaş nefes alamaz durumda

3 4 Cevap Yaz
AaAa

Daha beterlerini de çok kez gördük.Araştırmanızı tavsiye ederim.

1 0
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat