alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir’de önemli ortaklık!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir’de önemli ortaklık!
A
a

Odunpazarı Belediyesi meclis toplantısında konuşan Kazım Kurt, Osmaniye Mahallesi’nde bulunan ve Alpu Belediyesi’ne ait olan tesiste ortak kilit taşı üretimi yaparak, dayanışma ile tasarruf etmeyi planladıklarını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir haberleri

Odunpazarı Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Kazım Kurt başkanlığında toplandı. Alpu Belediyesi’ne ait beton parke kilit taş üretim makinesi ile ilçenin sınırları içerisinde beton parke kilit taşı üretilmesi için 5 yıl süre ile ortak hizmet geliştirilmesi konusunda gerekli iş ve işlemleri yapmak, protokolleri imzalamak konusunda Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a oy çokluğuyla yetki verildi. İlgili maddeye karşı oy gerekçelerini açıklayan AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Bilgin, “Yapılacak kira sözleşmesi kapsam ve çevresi belirtilmeden başkana sınırsız yetkinin verilmesi uygun değildir. Hâsılat paylaşımı esası genel olarak ortaya konulmalıdır” dedi. AK Partili Murat Özcan ise, belediyelerin kilit taşı üretebileceğini dile getirdi. Buna karşı olmadıklarını aktaran Özcan, “Keşke iki belediye bunu daha önce araştırıp bir dosya ile karşımıza gelseydi. Bilgi eksikliği var, tam olarak bilgilendirilmediğimiz için bu maddeye karşı oy veriyoruz” şeklinde konuştu.

ALPU SIKINTILI

Alpu Belediyesi’nin çok sıkıntılı olduğunu ve destek vermek istediklerini söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Alpu Belediyesi’ndeki kilit taşı tesisi atıl durumda. Milli servetin değerlendirilmesi ve her iki belediyenin de bu durumdan yararlanması lazım. Belediyelerin karşılıklı çıkarlarını koruyarak müfettiş denetimine açık olarak bu işi çözeriz” dedi.
Ariman web reklam 2
1000
icon
serhat 5 Temmuz 2019 13:52

Yeterli bilgilendirilmediğimiz için hayır oyu veriyoruz. komik

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Comdata web reklamı