alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de o yol için talimat verildi!

Videoyu Aç Eskişehir'de o yol için talimat verildi!
A
a

Alpu yolunda yaşanan ölümlü trafik kazası sonrası AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşme yaptı. Bakan Karaismailooğlu’nun yol yapımının hızlandırılması için talimat verdiği bildirildi.

Eskişehir haberleri 

Geçtiğimiz günler Alpu yolunda ölümlü kaza üzerine AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay hemen Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlunu aradı. Daha önce de Eskişehir-Alpu, Alpu-Mihalıççık, Eskişehir-Sarıcakaya, Eskişehir-Seyitgazi-Kırka yolları ile dosyaları 16 Haziran 2020 tarihinde Bakan Sayın Karaismailoğlu’na iletmişti.
 
BAKAN İLE GÖRÜŞTÜ
Sayın Günay “Yaşanan kazadan dolayı hepimiz büyük üzüntü duyduk. Yaralılarımıza acil şifalar dilerken, vefat eden hemşerimizin ailesine sabırlar diliyorum. Yaşanan bu üzücü olayın ardından hemen Sayın Bakanımız ile konuyu görüştüm. Sayın Bakanımız hemen geri dönüş yaptı, sürecin gelişmesi hakkında bilgi paylaştı, çalışmaların hızlandırılması talimatı verdiğini ve çalışmaların devam ettiğini iletti. Sayın Bakanımız Alpu yol çalışmalarını periyodik video çekimleri aracılığı ile takip ediyor.”
 
KAMULAŞTIRMA BEKLİYOR
Günay “Sayın Bakan Adil Karaismailoğlunun verdiği bilgilere göre  Eskişehir-Alpu Yol çalışmalarının olduğu kesimin tamamen 1. Sınıf tarım arazilerinden geçtiği ve burada kamulaştırma çalışmalarının hala devam ettiğini belirtti. Kamulaştırma işlemi tamamlanan ve izin oluşan alanların karşısında şu anda yol çalışması devam ediyor. Hemşerilerimizin kamulaştırma çalışmalarına destek verdikleri takdirde, yol çalışması daha da hızlanacaktır.”
 
1000
icon
Alpu 10 Temmuz 2020 12:52

Alpu'nun yarısı ölmeden oraya yol falan yapılmaz.

0 1 Cevap Yaz
Kaçıncı talimat bu ? 10 Temmuz 2020 09:57

Evet kaçıncı talimat bu verilen ? İlla ki insanların kurban olması mı gerekiyor ? O yol nice insanın ocağına ateş düşürdü. Bırakın artık şu particiliği iş yapın artık iş...! Herkese eşit yaklaşmanız lazımken siyaset uğruna insanları harcıyorsunuz. Yeter artık...!

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat