alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de o proje ilk kez görücüye çıktı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de o proje ilk kez görücüye çıktı
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde 2023 Yılı Yatırım Bütçesi, 1 trilyon 159 milyon lira olarak belirlendi. Mecliste ayrıca yıkımı devam eden Kurtuluş Pazarı’nın yeni projesinin görseli kamuoyuyla paylaşıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, proje çalışmaların başladığını açıkladı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi eylül ayı meclis toplantısı Yılmaz Büyükerşen mazeretli olduğu için Aydın Ünlüce başkanlığında toplandı. AK Partili Meclis üyeleri Kurtuluş Kapalı Pazar Yeri’nin akıbetiyle ilgili bilgi istedi. AK Partililere yanıt veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, “Kuruluş pazar yeri yıkım ihalesi 20 eylülde bitiyor. Biz vakit kaybetmemek için proje çalışmalarını önceden başlattık. Valilikle mülkiyet problemi yaşamazsak çalışmalar başlayacak. Biz de yenisini yapmak istiyoruz. Sorunların giderilmesi için yazışmalarımız devam ediyor” dedi.

AK PARTİ KARŞI OY VERDİ

Daha sonra gündeme gelen 2020 2024 Stratejik Plan Güncellemesi’ne karşı oy gerekçelerini açıklayan AK Parti Meclis Üyesi Orhan Durmuş, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanına giren dış ilçelerimiz için, yatırımlar konusunda, yeterli bütçe ayırmamaktadır” diye konuştu. AK Partililere yanıt veren CHP Meclis Üyesi İbrahim Arslan, “Ülkemizde yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle programda değişiklik yapmak zorunda kaldık. Hatta bu değişiklikler zorunlu hale gelmiştir.” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından 2020-2024 Stratejik Plan Güncellemesi ve 2023 Yılı Yatırım Programı oy çokluğuyla kabul edildi. Buna göre Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 2023 yılı yatırım bütçesi 1 trilyon 159 milyon lira olarak belirlendi.

 

1000
icon
N.S 14 Eylül 2022 12:15

Bunlarda herşeye karşı oy kullanıyolar. Herşeye karşı olursan ne yatırım bekliyorsun ?

0 3 Cevap Yaz
Gündüz 14 Eylül 2022 12:12

Bir laf var derler ya; Sen benim elime ne tükürdün ki ben senin yüzüne ne süreyim? Diye. İlçelere yeterli yatırım olmuyormuş. O zaman ilçe belediyeleri ne iş yapar ? Diye sormak lazım öyle ya?

1 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat