alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de hakaretler havada uçuştu: Ahlaksız kadın!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de hakaretler havada uçuştu: Ahlaksız kadın!
A
a

KOZA Altın İşletmeleri A.Ş. tarafından Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine yapılacak olan Kaymaz Altın ve Gümüş Madeni 3. Kapasite Artışı ile İlave Maden Atık Depolama Tesisi Projesi, ÇED bilgilendirme toplantısı yapıldı, toplantıda hakaretler, tehditler havada uçuştu

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Kaymaz Mahallesinde bulunan bir düğün salonunda gerçekleştirilen ÇED toplantısına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Hikmet Çelik, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Eskişehir Barosundan Avukat Hüseyin Akçar, Eskişehir Çevre Derneği Başkanı Sadık Yurtman, Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Muharrem Şenel, mahalle sakinleri ve KOZA Altın İşletmeleri çalışanları katıldı.

Eskişehir Kaymaz Koza Altın 29 04 2022 01

“TOPLUCA KATLİAM YAPIN”
ÇED toplantısında ilk olarak açılacak 3. Depolama tesisi ile ilgili bilgi verildi. Daha sonra vatandaşlara söz verilen toplantıda mahalle sakinlerinden Reha Öner, “Ya topluca kaldırın bu Kaymaz’ı ya da topluca bir katliam yapın. Biz de rahat edelim. Kesinlikle bu zamana kadar altın madeninin bir faydasını görmedik. Ben burada bunu istemiyorum. Kanserojen maddesi var. Devletimiz tarafından buraya kontrole gelinmedi. Bunun hayvanlara, bitkilere ne zararı var” dedi. Hikmet Çelik de bunun doğru olmadığını ifade etti.

“KİRAZLARIM HEP KURUDU”
Kaymazlı vatandaş Mustafa Akkuş ise, “Her toplantıda seri şekilde okunuyor, bitiyor. Kim ne anladı. Hiçbir şey anlaşılmıyor. Halkın anlayacağı şekilde anlatmıyorsunuz. Buraya geleli kaç sene oldu maden. Ne bilgi verildi ne bir şey. Benim kirazlıktaki kirazım kalmadı. Gidin görün. Hepsi kurudu. Bu maden geldi geleli Kaymaz’ın bir çıkarı yok. Maden elbette çıksın ama çıktığı yere bir şeyler vermesi lazım” dedi.

ULUSLARARASI STANDARTLARDA ÇALIŞIYORUZ
Daha sonra söz alan KOZA Altın İşletmeleri Müdürü Kemal Öcal, “Buraya neler yaptığımızı herkesi biliyor. 216 tane personelimiz çalışıyor. Yüzde 95’i yerlidir. Burada personel de var ailesi de var. Biz uluslararası standartların üzerinde çalışıyoruz. Bu sözler bize vefasızlıktır. Okullar, yollar, camilerin ihtiyaçları hepsini biz karşılıyoruz. Biz 6 aydır buradayız. Sizin gibi 2 ay gelip gitmiyoruz” diye konuştu. Bu esnada konuşmaya başlayan ve yapılan çalışmaların doğaya ve insan sağlığına zararlı olduğunu söyleyen Hüseyin Akçar’a tepki gösteren Kemal Öcal, Akçar’ın susmasını istedi.

Eskişehir Kaymaz Koza Altın 29 04 2022 02

SÜLLÜ’YE “AHLAKSIZ KADIN” DEDİ
Yapılan karşılıklı konuşmaların tartışmaya dönmesiyle ortalık bir anda karıştı. Toplantıya katılan KOZA Altın İşletmeleri’nde Müdür Yardımcısı olan Osman Şefik Karlıdağ İsimli vatandaş, Jale Nur Süllü’ye “Ahlaksız kadın” diyerek, hakaret etti. Jale Nur Süllü ise yaşanan olaya tepki göstererek, hakaret eden şahsın gözaltına alınmasını istedi.

AKÇASOY’UN ÜZERİNE YÜRÜDÜLER
Açılan depoda Çanakkale’den getirilen 25 ton maden cevherlerinin 90 araçla Kaymaz’a getirileceğini söyleyen Akçasoy’a da tepki gösteren işletme çalışanları, Akçasoy’un üzerine yürüdü. Yaşanan tartışmanın büyümesi nedeniyle Hikmet Çelik, toplantının sona erdiğini duyurdu.

Eskişehir Kaymaz Koza Altın 29 04 2022 03

LÜKS ARABAYA TEPKİ
Düğün salonunun dışına taşan tartışmalarda, çoğu işletme çalışanı olduğu öğrenilen kişiler, Hüseyin Akçar, Jale Nur Süllü ve Nuray Akçasoy’un üzerine yürümeye devam etti. Bunun ardından konu siyasetle bağdaştırıldı ve “İktidar biziz” diye söylemler duyuldu. Jandarmanın araya girmesiyle dağıtılan kalabalığın arasından çıkıp, Volvo marka lüks aracına binen işletme müdürüne tepki gösteren bir kısım vatandaş, işletme müdürünü alkışlarla protesto etti.

ÇED TOPLANTISI YAPILDI
Yaşanan tartışmaların ardından ÇED bilgilendirme toplantısı yapıldı olarak kabul edildi ve toplanan vatandaşlar dağıldı. 
 
 
Kaynak : Meltem Karakaş
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
güllük 30 Nisan 2022 08:46

Yorumları yayınlamıyorsunuz ohalde hamamyolunda mendil açın

0 3 Cevap Yaz
mert 30 Nisan 2022 08:41

Yorumları niye yayınlamıyorsunuz işinize gelmiyor değil mi

0 3 Cevap Yaz
Ekici26 30 Nisan 2022 04:35

Kirazlarım kurudu diyorlar resimde çiçekler açmış güzel bir ağaç görünüyor. Muhalefeti doğru dürüst yapın madene değil tesislerinin yeterliliğine odaklanın.

0 3 Cevap Yaz
Lux araba 30 Nisan 2022 02:17

Eylem yapanlarda aynı dal arabaya biniyorlar. Hepsini jipi var.

0 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir