alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de çayın da tadı kaçacak: Zam bekleniyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de çayın da tadı kaçacak: Zam bekleniyor!
A
a

Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, kahveci esnafının karının düştüğünü söyleyerek, kahveci esnafının koronayı yaşamaya devam ettiğini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Başkan Çoban, “Hastalığımız devam ediyor. Bu hastalık ekonomik bir hastalık.  Zam hastalığı. Biz de zam alacağız tabi ki çaya, şekere. Esnaf odaları birliğine teklif verdik. Herhalde biz de yüzde 40 zam alırız diye düşünüyoruz” dedi.
Eskişehir’in üniversite şehri olduğunu vurgulayan Çoban, “Yüksekokullarımızın, üniversitelerimiz kapandı ve şehir boşalmaya başladı. Bunu da en büyük etkileyenlerden biri de esnafımız. Kahveci, kafeci, lokantacı. Her türlü hizmet sektörleri bundan etkilendi. Etkilendiğimiz esas konular var. Geçtiğimiz günlerde çaya yüzde 43,  kahveye yüzde 21, şekere yüzde 20 zam geldi ve meşrubat zaten firmalar zaten kendi kafasına göre zam yapıyor. Bunun bir belirtisi yok.  Bizim de karlarımız düştü. Son yapılan elektrik ve doğalgaz zamları da tuz biber oldu. Bu kontrolsüz çok acayip zamlar bizi çok etkiledi.Bizde hizmetimizi devam ettirmek için zam yapmayı düşünüyoruz. Bayramdan önce girişimlerimiz var. Bundan da zevk almıyoruz. Vatandaşlarımıza ucuz çay ve kahve içirelim, sürümden kazanalım istiyoruz ama maalesef olmuyor. Pandemi yaralarımız devam ediyor. Borcu borçla ödüyoruz. Biz çok zor durumdayız. Yani kahveci esnafımıza koronayı yaşıyor, devam ediyor. Hastalığımız devam ediyor. Bu hastalık ekonomik bir hastalık.  Zam hastalığı. Biz de zam alacağız tabi ki çaya, şekere. Esnaf odaları birliğine teklif verdik. Herhalde biz de yüzde 40 zam alırız diye düşünüyoruz. En son 6 ay önce zam aldık. Ara zamlar oldu kullandığımız mamullere ama biz teğet geçtik onları kendi bünyemizde erittik” şeklinde konuştu.
Alınan zamla birlikte kahvelerde 2,5 buçuk liradan satılan çayların 3,5 lira olması bekleniyor.
1000
icon
Tüketici 17 Haziran 2022 01:51

Valla bıktık bu esnaf ağlamalarından. Kardeşim kszenmıyorsan kapat yapma sen patronluk yapacaksın diye toplumun ne günahı var. Millet mecbur mu esnafı zengin etmeye.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat