alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de büyük müjde geldi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de büyük müjde geldi!
A
a

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı Eskişehir’de büyük ova statüsüne kazandırılan sekiz ovaya ilişkin basına açıklamalarda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de 8 Mayıs 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile yeni Büyük Ova alanları ilan edildi.  Bu Karar’la birlikte, Eskişehir’de ‘Büyük Ova Statüsü’ne alınan ovaların sayısı 3’ten 11'e; toplam büyük ova alanını da 78 bin 440 hektardan 197 bin 53 hektara çıkartıldı.Daha önce, 2016 yılında, Nabi Avcı’nın bakanlığı döneminde de Bakanlar Kurulu Kararı’yla  İnönü, Alpu ve Günyüzü ovaları Büyük Ova Statüsüne alınmıştı. 

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:  “Bilindiği üzere, 2016/9620 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile İnönü, Alpu ve Günyüzü ovaları büyük ova ilan edilmişti. Nitekim o  Bakanlar Kurulu kararında,  Kültür ve Turizm Bakanı olarak benim de imzam vardır.  Şimdi bu yeni Cumhurbaşkanlığı Kararıyla birlikte, Eskişehir’de Beylikova, Mahmudiye, Gökçekuyu, Kaldırımköy, Karaören, Kümbet, Kavacık ve Uluçayır ovaları da Büyük Ova statüsüne alınmış oldu. Böylece, ilimizde Büyük Ova statüsüne alınan ova sayısı 3’ten 11'e; Büyük Ova statüsüne alınan toprak alanımız 78 bin 440 hektardan 197 bin 53 hektara çıktı. Yani koruma altına aldığımız topraklarımızı 2,5 kat artırmış olduk. Verimli topraklarımızın,  tarım-dışı faaliyetlerle kirletilip verimsizleştirilmekten korunması bakımından fevkalade önemli  ve değerli olan bu Karar nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Tarım ve Orman Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Sözkonusu ovalarımızın koruma altına alınması ile ilgili teknik çalışmaları yürüten İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüze ve bilhassa Bakanlık nezdinde bu konuyu da yakından takip eden değerli milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Emine Nur Günay hocamıza  çok teşekkür ediyorum. Eskişehir’de ve diğer illerimizde  yeni  Büyük Ova statüsüne kavuşan bütün ovalarımızın, milletimize ve özellikle çocuklarımıza, torunlarımıza yani gelecek kuşaklarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”
Ariman web reklam 2
1000
icon
SC 11 Mayıs 2021 02:34

Keşke şu yıllardır yapılmayan ilçe yollarımız, çevre yolu ve uçak seferleri ile ilgili bir müjde duymuş olsaydık.

0 3 Cevap Yaz
Necip K 10 Mayıs 2021 11:59

Keşke nabi bey termik santrale hayır kampanyasınıda imzalasaydı. Samimi değil böyle

0 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat