alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de büyük hazırlık!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de büyük hazırlık!
A
a

Eskişehir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı düzenlenecek görkemli etkinlikler ile adına yakışır şekilde kutlanacak. 1 asırlık büyük gurur, Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceği zafer yürüyüşü, konser, flyboard gösterisi, fener alayı ve havai fişek gösterileri ile taçlanacak

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı düzenlenecek görkemli etkinlikler ile adına yakışır şekilde kutlanacak. 1 asırlık büyük gurur, Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceği zafer yürüyüşü, konser, flyboard gösterisi, fener alayı ve havai fişek gösterileri ile taçlanacak.

Türk tarihinin en önemli ve anlamlı zaferlerinden biri olan 30 Ağustos, Eskişehir’de yine büyük bir coşku ile kutlanacak. 30 Ağustos’un 100. yılında Zafer Bayramı’na yakışacak kutlamalar sabah 09.00’daVilayet Meydanı’nda düzenlenecek çelenk töreni ile başlayacak.

10.30’da Atatürk Bulvarı’nda geçit töreni ile devam edecek etkinlikler kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından 18.30’da “Zafer Yürüyüşü” düzenlenecek.

Ulus Anıtı önünden başlayacak olan yürüyüş İsmet İnönü 2 Caddesi ile devam ederek Adalar Migros önünde tamamlanacak. Büyük bir katılımın beklendiği yürüyüşte zafer coşkusu zirveye çıkacak.

Saat 20.00’de ise Adalar Porsuk Çayı üzerinde kurulacak olan yüzer duba üzerinde müzik dinletisi gerçekleştirilecek. İkinci dinleti ise 21.15’te yapılacak.  Porsuk Çayı’nda daha önce de büyük ilgi gören flayboard gösterisi bu defa kurtuluşun 100. yılı için gerçekleştirilecek.   

Her yıl Eskişehirlilerin büyük ilgi gösterdiği diğer bir etkinlik ise “Fener Alayı” geçişi olacak. 21.00’de Porsuk Çayı Köprübaşı mevkiinden başlayarak bot ve gondollarla yapılacak geçiş ile bayram coşkusu taçlanacak. Fener Alayı’nın ardından saat 22.00’de geceyi aydınlatacak ve Zafer Bayramı’nı şehrin semalarına yansıtacak havai fişek gösterisi ile kutlamalar tamamlanacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen de etkinlikler için bir çağrıda bulunarak, “Tüm hemşehrilerimi etkinliklere davet ediyorum. Büyük Zaferimizin 100. yılında 30 Ağustos Zafer Bayramımızı hep birlikte Eskişehir’e yakışır şekilde kutlayalım” dedi.

 
1000
icon
Okur 28 Ağustos 2022 22:05

Kutlama alanları iyi denetlenmeli belediye gerekli çevre temizliği vs. Yapmalı.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat