alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de büyük hazırlık!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de büyük hazırlık!
A
a

Kırsal kalkınma projeleri kapsamında yüz binlerce dut fidanını Türkiye’nin dört bir yanında üreticilerle buluşturan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 80 bin dut çeliği üretim tesisinden sökülerek dikimi gerçekleştirdi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ekonomik olarak zor günler yaşayan ve artık üretemez noktaya gelen üreticiye desteklerini sürdürüyor. Geçmiş yıllarda Sakarya Vadisi kırsal kesiminde yaşayan vatandaşların en önemli geçim kaynaklarından biri olan ipek böcekçiliğini tekrar canlandırmak için Türkiye'nin dört bir yanındaki üreticilere destek olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, dut çeliklerinin üretimine devam ediyor.
Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerince 2022 yılında dağıtılmak üzere üretimine devam edilen dut fidanları, Dut Çelikleme Tesisi’nden sökülerek, Sarıcakaya ilçesi Mayıslar Mahallesi’nde bulunan tarlaya ekildi.
Burada sonbahar mevsimine kadar büyüyecek olan fidanlar, kış aylarında üreticiye dağıtılacak. 80 bin dut fidanının üretiminin amaçlandığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, her yıl olduğu gibi İpek Böcekçiliğini Geliştirme Projesi kapsamında yetiştirilen dut fidanlarının dağıtılacağını ifade ettiler.
 
1000
icon
Tatar 22 Nisan 2022 22:53

Helal olsun yılmaz baskan

3 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat