alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de "ne zaman yıkılacak" diye bekliyorlar...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de "ne zaman yıkılacak" diye bekliyorlar...
A
a

Eskişehir’de harabeye dönen ve her an yıkılma ihtimali olan müstakil evin çevresinde yaşayan vatandaşlar tedirginlik yaşıyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Karapınar mahallesi, Şekerler sokağın üstünde bulunan ve yıkılma tehlikesi olan müstakil ev her an çökme tehlikesine rağmen yıllardır müdahale edilmeden bekliyor. Edinilen bilgiye göre; evde yaşayan yaşlı adam yaklaşık 6 yıl önce vefat etti. Kocasının vefatından sonra başka bir yere yerleşen karısı ve çocukları bir daha bu eve geri gelmedi. Yıllardır kullanılmadığı için harabeye dönen evin büyük bir bölümü artık kendi kendine döküldü. Enkaz gibi evin komşuları, binanın yıkılması için yıllardır CİMER ve diğer ilgili yerlere şikâyette bulunmalarına rağmen sadece evin çevresine şerit çekilmesinden başka çözüme ulaşamadıklarını anlattılar. Evin madde bağımlıların uğrak noktasına geldiği söyleyen komşular, bir an önce çözüm bekliyor.

"Şerit çekip gittiler"
Terk edilen evin komşusu Engin Dinç, bu konudaki rahatsızlığını dile getirdi. Dinç, “Bu ev yaklaşık 6-7 yıldır terk edilmiş durumda. Burada yaşayanlar, evin babasının vefatından sonra gittiler ve bir daha gelmediler. Mirasları burada kaldı. Son kaç yıldır her gün evin parçaları döküyor. Bizim çocuklarımız var. Oralarda oynuyorlar. Ben belediyeye bildirdim. CİMER’e bildirim. Ama bir sonuç alamadım. En son belediye gelip şerit çekti ve kapıyı kapattı. Ondan önce madde bağımlılar da burayı sürekli kullanırdı. Hem de evinizin hemen yanında böyle terk edilmiş bir evin bulunması psikolojik olarak da rahatsızlığa sebep oluyor. Ayrıca bu evin üzerimize yıkılmasından korkuyoruz. Yetkililerden bir an önce burayı emniyete alarak yıkılmasını istiyoruz” diye anlattı.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat