alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir Büyükşehir'den flaş duyuru! Çok önemli bilgiler...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Büyükşehir'den flaş duyuru! Çok önemli bilgiler...
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 18 gün sürecek tam kapanma öncesinde kritik bir duyuru yayınladı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir halkı için tam kapanma sürecinde kritik önem içeren bilgiler, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin flaş "tam kapanma" duyurusu ile derlendi.
Eskişehir Büyükşehir'in yaptığı duyuruya göre toplu taşıma seferleridne değişikliğe gidilirken, Halk Ekmek büfelerinin çalışma saatleri, otoparkların durumu, su yükleme servisleri, Zabıta ve İtfaiye ekipleri ile ilgili bilgiler de açıklamada yer aldı.

30 Nisan Cuma tarihi itibariyle toplu taşıma seferlerimizde değişikliğe gidilecektir. Bu kapsamda tam kapanma sürecinde istisna kapsamında olan hemşehrilerimiz için tramvaylarımız 30 Nisan ve 3-4-5-6-7 Mayıs tarihlerinde bazı hatlarda seyreltilmiş seferler gerçekleştirecektir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin flaş açıklamaları

17 günlük tam kapanma süresi boyunca otobüslerimiz ise yeniden düzenlenen sefer saatleri ile istisna kapsamında olan vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Tramvay ve otobüs sefer saatlerimiz 29 Nisan Perşembe günü içerisinde web sitemizde güncellenecektir.

Bu süreçte 12 ilçemiz ile kent merkezi arasında hizmet veren ilçe otobüslerimiz hafta içi seferlerine devam edecek olup, kırsal mahalle otobüslerimiz ise hafta içi sabah ve akşam olmak üzere 2 sefer gerçekleştirecektir.

Kent genelindeki Halk Ekmek büfelerimiz Pazar günleri hariç haftanın 6 günü 10.00-17.00 saatleri arasında vatandaşlarımıza hizmet verecektir. (1 Mayıs ve 13-14-15 Mayıs tarihleri hariç)

Cadde otoparklarımız tam kapanma sürecinde istisna kapsamında olan vatandaşlarımıza ücretsiz olarak hizmet verecektir.

10.00-17.00 saatleri arasında evinize en yakın Sumatik’e giderek su yüklemesi yapabilir, bu saatler dışındaki acil su yüklemeleriniz için ALO 185 üzerinden 7/24 ESKİ’ye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Yunus Emre Halk Çarşısı’nda bulunan ESKİ Abone İşleri de mesai saatleri içerisinde acil işlemler için hizmet vermeye devam edecektir.

Zabıta ve itfaiye teşkilatımız sizler için 7/24 görev başında olacaktır. ALO 153 üzerinden Zabıta ekiplerimize, 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden de İtfaiye ekiplerimize ulaşabilirsiniz.

İhtiyaçlarını karşılayamayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile engelli vatandaşlarımız tam kapanma boyunca temel ihtiyaçları için 112 Çağrı Merkezi’ni arayarak Vefa Gruplarından destek isteyebilirler.

 
Kaynak : AnadoluGazetesi.com
Ariman web reklam 2
1000
icon
Selim 29 Nisan 2021 22:58

Neredeyse 1 saat otobüs bekliyorum. Milletin araba aldığı kadar varmış.

1 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Comdata web reklamı