alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir artık yeni almıyor, "yeniletiyor"

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir artık yeni almıyor, "yeniletiyor"
A
a

Yeni mobilya fiyatlarının yüksek seyretmesi, Eskişehir'de vatandaşları yeni koltuk almak yerine eski koltuklarını yeniletmeye yönlendiriyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yeni mobilya fiyatlarının yüksek seyretmesi, vatandaşları yeni koltuk almak yerine eski koltuklarını yeniletmeye yönlendiriyor.
Mobilya sektöründe her geçen gün artan maliyetler tüketiciye yansımaya devam ediyor. Alıcıya yansıyan yükselişle birlikte vatandaşlar yeni koltuk almak yerine eski eşyalarını tamir ettirmeye yöneldi. Koltuk döşeme atölyelerinde getirilen eski mobilyalar adeta baştan tasarlanıyor. Eski mobilyaları kaplama işleminin ardından sahipleri bile tanıyamıyor. Model ve renk değişiklikleriyle yenilenen koltuk takımları, yeni ev eşyası almakta zorlanan insanların büyük talebiyle karşı karşıya kalıyor.

“Paraları ceplerinde kalmış oluyor”
Yeni koltuk takımlarının yaklaşık olarak 6 ile 7 bin liradan başlayan fiyatlarla satıldığı bu günlerde, eski mobilyaların döşemelerini değiştirmek ise 3 bin liraya yakın oluyor. Yaklaşık yarı yarıya olan fiyatlar ise vatandaşı cezbediyor. Eski mobilyalara tadilat yaptırmanın daha ucuza geldiğini belirten koltuk döşeme ustası Ersin Aslan, “İnsanlar 10 bin lira ve üzeri rakamlar verip yeni bir mobilya almaktansa bize gelmeyi tercih ediyorlar. Çünkü daha uygun fiyatlara yaptırabiliyorlar. Birebir sıfırını yapıyoruz. Kumaşını ve süngerlerini yeniliyoruz. İhtiyaçları neyse ona göre yönlendiriyoruz müşterilerimizi. Koltuklarını 2 bin 500 veya 3 bin lira gibi rakamlara yenileyebiliyorlar. Paraları ceplerinde kalmış oluyor. Müşterimiz bize koltuğunu fotoğrafla gösterir veya biz gidip bakarız ve hangi modeller üzerinde çalışabileceğimizi söyleriz. Tabi müşterilerimizin de kendilerinin beğendikleri modelleri istedikleri renkte yapıyoruz. Bir koltuk takımının hazır olması yaklaşık 4 gün sürüyor. Evden alıp eve teslim ediyoruz. Müşteriler nakliye veya başka bir şeyle uğraşmıyorlar” sözleriyle aldıkları taleplerinin başlıca nedenlerini ve işleyişi anlattı.

“Sandalye, yatak, baza, başlık, köşe takımları yapıyoruz”
İnsanların sadece koltuk takımlarının değil birçok ev eşyasının yenileterek uzun yıllar kullanmayı denediklerini belirten Ersin Aslan şu ifadeleri kullandı:
“Genellikle oturma gruplarını yapıyoruz. Tabi bunun yanında sandalye, yatak, baza, başlık, köşe takımları da yapıyoruz. Kafelerin, hastanelerin, sağlık ocaklarının koltuklarını yeniliyoruz. Sürekli olarak bu işler geliyor. Eski koltukları çöpe atmaktansa getirip yenilemeleri daha mantıklı oluyor. Renginden, modelinden sıkılanların talebini karşılamak için bunları da değiştiriyoruz. İstedikleri şekilde yapıyoruz.”

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Olcy 2 Ekim 2021 00:27

Birde bu tür yerlerin yerini yazsanız da esnafımız kazansa. 🙏🙏🙏

0 3 Cevap Yaz
Zafer şenyurt 1 Ekim 2021 22:56

Sehven 15-20 gün önce yazdım sonra olacaktı.

0 1 Cevap Yaz
Zafer şenyurt 1 Ekim 2021 14:32

almıyormu ? Beyaz eşya ve mobilya alımında en erken 15-20 gün önce teslimat yapılıyor

1 1 Cevap Yaz
Ne gerek var ? 1 Ekim 2021 11:18

İmkanım olsa bende yeniletirim. Ne gerek var bir adet oturma grubuna 3 asgari ücret vermeye ? Çinlilerin bir deyimi var; Çalışıyorsa kurcalama, diye. Bu da aynı onun hesap işe yarıyorsa atmayacaksın. Zaten şimdi mobilya imalatı yapan bir çok üretici en ucuz malzemeden en fazla kâr etme politikası ile iş yapıyor. Ben 12 yıllık oturma grubumu o zaman 900tl ye almıştım. Şimdi 1 oturma grubu 9 bin tl olmuş. Ben yıllardır kırıksız döküksüz kullanıyorum ama şimdi 9 bin lira verip oturma grubu alan bi insan 2 sene kullanabilirse şükür etsin...

1 5 Cevap Yaz
Çetin 1 Ekim 2021 11:05

Yahu 1 adet çekyat 2.500tl olmuş kim nasıl alsın ?

1 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat