alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir adeta oraya akın etti

Videoyu Aç Eskişehir adeta oraya akın etti
A
a

Eskişehir’e gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde tatil yoğunluğu yaşandı.

Eskişehir her zaman olduğu gibi yine yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Özellikle ara tatil nedeniyle Eskişehir gezilecek yerler listesinin ilk sıralarından yer alan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde uzun kuyruklar oluştu. Havaların soğumaya başlamasına rağmen geçtiğimiz yıla oranla bu dönemde ziyaretçi sayısı okulların da tatil olması sebebiyle 2 katına çıktı. Müzeyi son 10 günlük süreçte 25 bin misafir ziyaret etti.

Türkiye’de müzecilik alanında önemli çalışmalar gerçekleştiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu müzeler büyük ilgi görmeye devam ediyor. Tüm geliri engelli ve kız çocukları için harcanan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi de okulların tatil olması sebebiyle 10 günlük süreçte ziyaretçi akınına uğradı. Son 10 günlük süreçte 25 bin misafir ağırladıklarını ifade eden Başkan Büyükerşen, bu durumdan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Büyükerşen “Yaz aylarında şehrimize Türkiye’nin dört bir yanından turlar düzenleniyor. Bu yoğunluğa alıştık. Lakin artık kış mevsiminde de bu yoğunluğu görüyoruz. Okulların da tatil olması sebebiyle Balmumu Müzemiz 10 günde 25 bin ziyaretçi ağırladı. Özellikle hafta sonlarında müzemizin önünde uzun kuyruklar oluştu. Şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlerin bu kente katma değer kattığına inanıyorum. Otel sahibi dostlarımızdan otellerde özellikle hafta sonlarında yer olmadığını duyuyoruz. Esnaf kazanıyor, şehir kazanıyor. Bu da bizleri mutlu ediyor” dedi.

Şehri gezmek için gelen vatandaşlar ise Eskişehir’de gerçekleştirilen çalışmaları hayranlıkla takip ettiklerini ifade ederek, Başkan Büyükerşen’in vizyonuyla hayata geçen tematik parkların ve müzecilik çalışmalarının diğer şehirlere de örnek olması gerektiğini belirttiler.

Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon
Vatandas 27 Kasım 2019 11:15

Bence şehrimize gelen turistleri bişekilde seyitgazide bulunan battalgazi turnesinde götürülmesi gerekir.hem seyitgazi halkı faydalanır hemde turistler bu guzel mekanı görmüş olurlar.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat