alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir "Gazi" mi olacak?

Videoyu Aç Eskişehir "Gazi" mi olacak?
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü 2. İnönü Savaşları’nın yıldönümünde İnönü İlçesi’ne Altın Madalya verilmesi ve Eskişehir’e Gazilik Unvanı verilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Kanun Teklifi sundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü zaferin yıldönümü ile ilgi şu açıklamayı yaptı: “1 Nisan 1921’de Batı Cephesi Komutanı İsmet Paşa tarafından TBMM Başkanı Mustafa Kemal Paşa’ya müjdelenen zafer, Büyük Önderimizin de belirttiği sözlerle Türk Milleti’nin makus talihinin yenildiği tarih olmuştur.  İnönü Savaşları bir askeri başarı olmasının ötesinde direnişin düzenli orduya geçişinin ilk adımı, düşmana Anadolu’yu işgal edemeyeceklerinin mesajının güçlü bir şekilde verilmesi, TBMM hükümetinin Avrupa’ya varlığını kabul ettirmesi anlamına gelirken ayrıca bağımsızlığını korumak için canını feda etmeye hazır Anadolu halkının zafere olan inancını perçinlemiştir. Bu vesile ile 2. İnönü Zaferi’nin yıldönümünde İnönü İlçemize Altın Madalya verilmesi ve bağımsızlık mücadelemizin kalesi, Anadolu direnişinin önemli şehirlerinden, binlerce şehidimizin ebedi istirahatgahı Eskişehir’imize Gazilik Unvanı verilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekilleri olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifimizi sunduk. 2. İnönü Savaşları’nın yıldönümü vesilesi ile başta Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, zaferin komutanı İsmet İnönü’yü ve tüm kahraman şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.”
Ariman web reklam 2
1000
icon
Topac 1 Nisan 2021 14:07

Bide her mahalleye heykel yapalım başka işimiz kalmadi

0 0 Cevap Yaz
Ekrem 1 Nisan 2021 02:43

Hep boş işler arkadaş

1 1 Cevap Yaz
Goll 31 Mart 2021 18:08

Çok şahane olur mecliste kabul edilebilmesi için inönü ilçesinin her hanenin önüne gazi heykeli yapılsın önerisi de verilmeli

6 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat